PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chochołów

Zaproszenia

III Bieg narciarski im. Kurierów Tatrzańskich

Niedziela, 13 lutego 2011 r.
Autor: AKS

W niedzielę 13 lutego odbędzie się trzecia edycja imprezy, której celem jest promocja kultury fizycznej oraz uczczenie pamięci kurierów tatrzańskich.


Pomysł na to, aby połączyć zawody biegowe i strzeleckie z zaproszeniem do zapoznania się z historią kurierów tatrzańskich zrodził się w Ludowym Zespole Sportowym „Szarotka” w Chochołowie przeszło trzy lata temu. Fakt, że zaproszenie to pochodzi z wioski słynącej z urokliwych góralskich zabudowań jest w pełni uzasadniony. Z Chochołowa pochodziło dwóch kurierów tatrzańskich – Stanisław Frączysty pseud. Sokół oraz Andrzej Frączysty-Kuśtyjon.

Uczestnicy biegu – w zależności od kategorii wiekowej – pokonają rożne dystanse (od 50 do 4000 m) na trasach biegowych Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Chochołowie. Na najlepszych na mecie czekać będą nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów biegu, a na wszystkich ciepły poczęstunek.

Równolegle z zawodami biegowymi odbędzie się II konkurs strzelecki o puchar komendanta Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Zakopanem. kbks

- Cieszymy się, że Bieg im. Kurierów Tatrzańskich wpisuje się na stałe do kalendarza zimowych imprez biegowych na Podhalu – mówi Jędrek Stanek, jeden z organizatorów biegu. – Pierwsze biegi odbywały się przy wsparciu i pod patronatem Rady Pamięci Walki i Męczeństwa i jej tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezesa, Pana Andrzeja Przewoźnika. Jesteśmy dumni, że przy pomocy dobrych ludzi, udaje się nam to dzieło kontynuować – dodaje.

Początek zawodów w niedzielę 13 lutego o godz. 10.00 na terenie OSW w Chochołowie. W kolejnych dniach uczestnicy, kibice oraz organizatorzy wezmą udział w uroczystej Mszy św. w intencji kurierów tatrzańskich i ich rodzin, po której złożą kwiaty na grobach kurierów.

Galerie zdjęć z poprzednich edycji biegów oraz dodatkowe informacje znaleźć można na stronie WWW: http://www.chocholowlzs.pl.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.