PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chochołów

Zaproszenia

III Bieg narciarski im. Kurierów Tatrzańskich

Niedziela, 13 lutego 2011 r.
Autor: AKS

W niedzielę 13 lutego odbędzie się trzecia edycja imprezy, której celem jest promocja kultury fizycznej oraz uczczenie pamięci kurierów tatrzańskich.


Pomysł na to, aby połączyć zawody biegowe i strzeleckie z zaproszeniem do zapoznania się z historią kurierów tatrzańskich zrodził się w Ludowym Zespole Sportowym „Szarotka” w Chochołowie przeszło trzy lata temu. Fakt, że zaproszenie to pochodzi z wioski słynącej z urokliwych góralskich zabudowań jest w pełni uzasadniony. Z Chochołowa pochodziło dwóch kurierów tatrzańskich – Stanisław Frączysty pseud. Sokół oraz Andrzej Frączysty-Kuśtyjon.

Uczestnicy biegu – w zależności od kategorii wiekowej – pokonają rożne dystanse (od 50 do 4000 m) na trasach biegowych Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Chochołowie. Na najlepszych na mecie czekać będą nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów biegu, a na wszystkich ciepły poczęstunek.

Równolegle z zawodami biegowymi odbędzie się II konkurs strzelecki o puchar komendanta Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Zakopanem. kbks

- Cieszymy się, że Bieg im. Kurierów Tatrzańskich wpisuje się na stałe do kalendarza zimowych imprez biegowych na Podhalu – mówi Jędrek Stanek, jeden z organizatorów biegu. – Pierwsze biegi odbywały się przy wsparciu i pod patronatem Rady Pamięci Walki i Męczeństwa i jej tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezesa, Pana Andrzeja Przewoźnika. Jesteśmy dumni, że przy pomocy dobrych ludzi, udaje się nam to dzieło kontynuować – dodaje.

Początek zawodów w niedzielę 13 lutego o godz. 10.00 na terenie OSW w Chochołowie. W kolejnych dniach uczestnicy, kibice oraz organizatorzy wezmą udział w uroczystej Mszy św. w intencji kurierów tatrzańskich i ich rodzin, po której złożą kwiaty na grobach kurierów.

Galerie zdjęć z poprzednich edycji biegów oraz dodatkowe informacje znaleźć można na stronie WWW: http://www.chocholowlzs.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.