PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Szliśmy śladami Ojca Świętego w Tatrach

Sobota, 29 czerwca 2013 r.   Autor: Adam Kitkowski

Szliśmy śladami Ojca Świętego w TatrachTrzydzieści lat temu, w czerwcowy ciepły dzień Papież–Polak odwiedził umęczoną ojczyznę. Był rok 1983, w Polsce junta wojskowa pod przywództwem Wojciecha Jaruzelskiego nadal rządziła na podstawie dekretu o stanie wojennym. Pasterz Kościoła przybył do rodaków z prostym, a jakże wymownym przesłaniem – Pokój tobie Polsko, ojczyzno moja. Wśród kilku miejsc swojej pielgrzymki wybrał również „pejzaż z młodości” – góry. Pomysł wycieczki w Tatry podsunął sekretarz papieża ks. Dziwisz – góral w sutannie z Raby Wyżnej. Do tej pielgrzymki na szlaku tatrzańskim dołączyli m.in. ks. kard. Stanisław Nagy, ks. kard. Franciszek Macharski, ks. Kazimierz Fidelus z Kościoła Mariackiego w Krakowie. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.