PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Mamy Mistrzynię Polski SPRAWNI RAZEM 2019 w lekkoatletyce!

Piątek, 14 czerwca 2019 r.   Autor: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane

Mamy Mistrzynię Polski SPRAWNI RAZEM 2019 w lekkoatletyce!Po udanych startach sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane w Mistrzostwach Małopolski, pięcioro naszych lekkoatletów zakwalifikowało się do reprezentacji Małopolski i wystartowało w Mistrzostwach Polski SPRAWNI RAZEM 2019 w Ciechanowie. I w tych startach nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania: złoto i tytuł mistrzowski zdobyła Patrycja Strama, a brązowy medal - Antoni Wiercioch, oboje w skoku w dal. Tuż za podium znależli się Klemens Zięba (4m) i Kamil Zając (5m). W pozostałych konkurencjach nasi zawodnicy otarli się o podium: Antoni Wiercioch i Patrycja Strama zajęli 4 miejsca w biegu na 100 m. Na tym samym dystansie Klemens Zięba sklasyfikowany został na 5 miejscu, Kamil Zając na 6-ym, oboje z nowymi rekordami życiowymi. Lekko kontuzjowany Rafał Świczkowski, w mocno obsadzonej konkurencji zajął 10 miejsce w swoim debiucie w pchnięciu kulą. czytaj więcej