PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Czarny Dunajec

Kultura

XVII Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna

Piątek, 28 kwietnia 2017 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

XVII Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyznaW czwartek 27 kwietnia w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu odbył się po raz 18. konkurs regionalny Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna, w tym roku pod hasłem „Zabawa, muzyka, taniec, śpiew”. W konkursie wzięły udział tylko 3 drużyny czteroosobowe z klas pierwszych gimnazjów biorące udział w konkurencjach teoretycznych i praktycznych (w strojach regionalnych).


Potyczki wygrali gimnazjaliści z Załucznego, wyprzedzając rówieśników z Czarnego Dunajca. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum SPSK w Czerwienem.

- Uczniowie brali udział w konkurencjach teoretycznych i praktycznych dotyczących tematyki konkursu: konkurencja 1 - zaproszenie na posiady góralskie organizowane w remizie OSP, konkurncja 2 - rozpoznawanie instrumentów muzycznych, konkurencja, 3 - wyjaśnianie  znaczenie pojęć góralskich związanych z tematyka konkursu, konkurencja 4 - pula pytań, konkurencja 5 - śpiewka, konkurencja 6 - scenka z góralskiej zabawy dziecięcej, konkurencja 7 - solówka, konkurencja 8 - pula pytań – wymienia Krystyna Kopeć, która wraz z innymi nauczycielkami z Czarnego Dunajca, Małgorzatą Stopką - Studencką, Haliną Kowalik i Martą Kucharską – Żądło, zorganizowała konkurs.

Gimnazjalistów oceniało jury w składzie Anna Trebunia Wyrostek - dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Stanisław Bukowski reprezentujący Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Anna Słodyczka - dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego i Wioleta Bulas - instruktorka zespołu góralskiego.

Tegoroczne potyczki w Czarnym Dunajcu były ostatnimi dla klas gimnazjalnych. W przyszłym roku będą brali udział w nich uczniowie klas siódmych z 15 szkół podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.