PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Czwartek, 31 marca 2016 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

„Młodzież Zapobiega Pożarom”37 uczniów szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec zmierzyło się w tegorocznych gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), które odbyły się 30 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Uczestnicy turnieju - uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum przystąpili do testu pisemnego, który oceniony został przez komisję w składzie kpt. Marek Zając Komenda Powiatowa PSP w Nowym Targu (przewodniczący), Lidia Rapacz – Pytel, dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec, Mariusz Garus – Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Gminne eliminacje OTWP w Czarnym Dunajcu miały charakter testu pisemnego.

Wyniki:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe):
1. Adam Kwak – Stare Bystre – 18 pkt. + 2,5 pkt. dogrywka
2. Damian Czyszczoń – Podszkle – 18 pkt. + 0,5 pkt. dogrywka
3. Karol Łowisz – Czerwienne – 17 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja):
1. Dawid Federak – Piekielnik – 23 pkt.
2. Agata Wesołowska – Piekielnik – 22 pkt.
3. Justyna Podczerwińska – Podczerwone – 18 pkt. + 3 pkt. dogrywka
4. Tomasz Ratułowski – Ciche – 18 pkt. + 2 pkt. dogrywka
5. Sebastian Skorupa – Podczerwone – 18 pkt. + 1,5 pkt. dogrywka.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy - okolicznościowe statuetki strażackie i książkę – przewodnik po ścieżce rowerowej. Wręczyli je dh Józef Leja - komendant gminny ZOSP RP Czarny Dunajec i Mariusz Garus – przedstawiciel Urzędu Gminy Czarny Dunajec.
Wyróżniona została także nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem Danuta Skorupa za wieloletni wkład w przygotowanie młodzieży.

Osoby, które zajęły 1 i 2 miejsca wywalczyły możliwość uczestnictwa w kolejnym etapie konkursu – powiatowym, który rozegrany zostanie w 7 kwietnia w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.