PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Czarny Dunajec

Wiadomości

Uroczystości pogrzebowe ks. Franciszka Juchasa

Wtorek, 21 listopada 2017 r.
Autor: ks . Arkadiusz Zych

Uroczystości pogrzebowe ks. Franciszka JuchasaUroczystościom pogrzebowym ks. Franciszka Juchasa w kaplicy cmentarnej w Czarnym Dunajcu przewodniczył bp Jan Zając w koncelebrze 106 kapłanów. Trumna z ciałem ks. prałata spoczęła w rodzinnym grobowcu.


Śp. Ks. Prałat Franciszek Juchas
Proboszcz Parafii Poronin w latach 1997 – 2012. Zmarł 15 listopada 2017
Kapelan Oddziału Związku Podhalan w Poroninie.
Urodził się w 1941r. w Starym Bystrym. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu w 1959r. wstąpił do Seminarium Duchownego w Krakowie.
Wśród  swoich poroniańskich parafian uchodził za wzór Kapłana. Duszpasterz, skromny, miły, dostępny, wrażliwy, pomagał rodzinom w potrzebie. Góral, rozmiłowany w kulturze góralskiej, był przekonany, że Podhalanie w łączności z Kościołem zachowają własną tradycję. 


Koło 45 Poronin im. Zofii Gracy przy ZPPA z prezes Zofią Bobak Ustupską łączy się w Chicago i w Polsce w smutku i żałobie z Rodziną Zmarłego. Duszę Księdza Prałata polecimy Bogu podczas Mszy świętej za zmarłych członków naszego Koła w dniu 26 listopada br. 
Matko Ludźmierska dla księdza Franciszka wyproś u Syna szczęśliwą wieczność 
„Zagrajcie Anioły Niebieskie w dzień Jego Zmartwychwstania
A Chrystus z krzyża Giewontu niech słucha tego grania…”

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XVIIISpinka góralska XVIIIMetalowa średnia spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm.
    260 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.