PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728  

Czerwienne

Sport

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w narciarstwie biegowym

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r.
Autor: Joanna Kaleta

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w narciarstwie biegowymPiękna słoneczna pogoda i malownicze trasy narciarstwa biegowego przy Szkole Podstawowej w Czerwiennem stworzyły wspaniałe warunki do przeprowadzenia Mistrzostw Powiatu Nowotarskiego w narciarstwie biegowym. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Reprezentanci szkół gimnazjalnych stanowili mniej liczną grupę ale byli to głównie doświadczeni biegacze mający na swoim koncie sukcesy w zawodach ogólnopolskich, poziom był bardzo wyrównany. Najwięcej punktów drużynowo w klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców i Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec zdobyli reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej za nimi na podium stanęli uczniowie z Gimnazjum w Czarnym Dunajcu i Gimnazjum nr 1 w Cichem.


Indywidualnie najlepsi w swoich grupach wiekowych byli: Kamil Barnowski i Dorota Kowal rocznik 2001, Jan Guńka i Kinga Mrożek rocznik 2002, Łukasz Gąsienica i  Ewelina Zapała rocznik 2003. O puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego rywalizowali uczniowie z 19 szkół podstawowych, największą liczbę punktów zdobyli drużynowo  reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem, kolejni na podium byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chochołowie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwiennem. Indywidualnie najlepsi byli: Marcin Groński i Kinga Szeliga rocznik 2004, Bartosz Biedroń, Natalia Kusiak rocznik 2005, Klemens Staszel rocznik 2007 i Amelia Liszka rocznik 2006. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli: Władysław Tylka Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Anna Trebunia – Wyrostek Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Tomasz Garbaciak Radny Gminy Czarny Dunajec oraz Feliks Piwowar Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody zorganizowali: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Starostwo Powiatu Nowotarskiego, Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Targu. Kierownikiem zawodów był Adam Dudek, sędzią głównym Stanisław Mrowca, pomiar czasu wykonywał Feliks Piwowar, kierownikiem tras był Marek Szuba. Szczególne podziękowania od organizatorów za ufundowanie posiłku dla firmy PPHU Biela oraz dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwiennem za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.