PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Góralska pielgrzymka

Czwartek, 2 sierpnia 2012 r.   Autor: Jan Ciepliński

Góralska pielgrzymkaCzęstochowa. Uroczyste zakończenie XXXI Pieszej Góralskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. czytaj więcej

Górale na Jasnej Górze w 65. rocznicę aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

Poniedziałek, 12 września 2011 r.   Autor: ks. Krzysztof Czapla

Górale na Jasnej Górze w 65. rocznicę aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu MaryiW odnowieniu aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi na Jasnej Górze uczestniczyła grupa z zakopiańskich Krzeptówek, która poprowadziła różaniec w intencji Ojczyzny bezpośrednio poprzedzający Apel Jasnogórski, w ramach którego na kolanach omówiono akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu. Uczestnictwo Górali w tej historycznej chwili jest piękną kontynuacją decyzji podjętej na Zjeździe Związku Podhalan w dniu 2 lipca 2011, by podjąć duchowy testament Jana Pawła II, jaki zostawiał nam na Podhalu, wskazując na fatimską drogę pierwszych sobót miesiąca. Pierwszym krokiem, w wypełnieniu podjętej uchwały, było uroczyste poświęcenie Podhala Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 22 sierpnia 2011 w Sanktuarium na Krzeptówkach. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.