PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Dolina Chochołowska

Góry

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK

Czwartek, 11 lipca 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW niedzielę 7 lipca w ramach akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK ”, organizowanej przez Oddział „Tatrzański” PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich im. Klimka Bachledy, wędrowaliśmy Doliną Chochołowską do schroniska na Polanie Chochołowskiej.


W wycieczce wzięły udział 43 osoby z Zakopanego, Nowego Targu, Kościeliska, Częstochowy, Łętowni, Bolesławca,  Lubartowa, Melanowa, Drzewicy, Garwolina i  Śleszowca.

Po odpoczynku w schronisku wzięliśmy udział we Mszy Świętej odprawionej przed kaplicą św. Jana Chrzciciela przez księdza Jana Lisa, proboszcza parafii Witów, który wygłosił piękne, okolicznościowe kazanie. Potem poszliśmy do Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą dojście do tego miejsca 30 lat temu, 23 czerwca 1983 roku, Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy wycieczki zdobyli 19 punktów GOT.

W niedzielę 21 lipca będzie następna, bezpłatna wycieczka do schroniska na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy, na którą organizatorzy akcji serdecznie wszystkich zapraszają. Zbiórka uczestników o godz. 9-tej na początku szlaku w Kuźnicach, przy budce kasowej TPN.

Zasady, cele akcji i dotychczasowe wycieczki były przedstawione w Internecie w dniach 21.05, 7.06 i 21.06.2013 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.