PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Dzianisz

Kultura

Majówka w Dzianiszu

Wtorek, 29 maja 2012 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka Wnuk

Majówka w DzianiszuW Dzianiszu, już po raz XIV zorganizowano Majówkę, imprezę, która co roku skupia wielu uczestników i gości, nie tylko mieszkańców tej malowniczo położonej wsi. Tegoroczny program rozpoczynało tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce Matki Boskiej w Dzianiszu Górnym. W nabożeństwie uczestniczyła także muzyka w składzie Tadeusz Styrczula Maśniak, Andrzej Styrczula Maśniak, Marcin Gąsienica Byrcyn oraz Józef Długopolski, a także młodzieżowy zespół Kud Lala z Sebii i miejscowe zespoły Dzianiszanie oraz Mali Dzianiszanie, prowadzone przez Małgorzatę Łowisz. Po nabożeństwie zebrani udali się powozami konnymi na polanę Zagrody-Borki, gdzie na scenie prezentowały się wyżej wymienione zespoły, a także grupa taneczna Dancing Stars.


Przygotowano też konkursy na najładniej upleciony wianek, najszybsze wypicie żętycy, konkurs w przeciąganiu liny. Zorganizowano  kiermasz wyrobów przygotowanych przez radę rodziców oraz wystawę rysunków dzieci wykonanych z okazji Dnia Matki.

Zespół Kud Lala, który pokazał tańce z trzech regionów Serbii (Banat, Poniczawlie, Serbia Zachodnia) przebywał kilka dni w Dzianiszu i była to rewizyta, gdyż w roku ubiegłym zespół Dzianiszanie gościł właśnie w Serbii. Polskie i serbskie dzieci odbyły wspólną wycieczkę na Kasprowy Wierch i do Zakopanego, uczestniczyły we wspólnych zabawach, a ich kontakty przerodziły się w przyjaźnie.

Majówkę odbywającą się od czternastu lat z inicjatywy Związku Podhalan przygotowali Związek Podhalan oddział w Dzianiszu oraz  Gminny Ośrodek Kultury w Kościelisku.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.