PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Frydman, Gronków

Rozmaitości

Teatrzyk SP Nr 9-L na gościnnych występach we Frydmanie i Gronkowie

Wtorek, 3 lipca 2012 r.
Autor: Halina Szewczyk

Teatrzyk SP Nr 9-L na gościnnych występach we Frydmanie i GronkowieW ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9-L, działający w teatrzyku szkolnym „Dziewięć i pół” udali się – zgodnie z tradycją lat ubiegłych – na artystyczne tournee do pobliskich szkół. Tym razem zamierzali zaprezentować przestawienie pt „Bazyliszek”. Ów spektakl został przygotowany na finał tegorocznej edycji akcji edukacyjnej „Zaczarowani czytaniem”, która przebiegała pod hasłem „W kręgu polskich legend i baśni”.


Bazyliszek należy do kanonu warszawskich legend i jego historię, a raczej wariacje na temat tej legendy przestawili mali artyści. Podczas swego tournee gościli najpierw wśród uczniów  Szkoły we Frydmanie. Tam – jako starych znajomych przyjęto ich bardzo serdecznie i słodko (z uwagi na wielką torbę słodyczy, jakie otrzymali!).  Prawdziwa scena, na której występowali trochę  onieśmielała.  Dla większości artystów  był to pierwszy występ poza murami  naszej Placówki, co dodatkowo ich stresowało. Ale w sumie poradzili sobie świetnie – czego dowodem były rzęsiste oklaski i podziękowania.

Kolejnym miejscem występów był Zespół Szkół w Gronkowie. Tutaj  przygotowania do występu trwały krótko, jako że aktorzy przybyli już ubrani w swoje artystyczne stroje. Szokiem dla wszystkich była gigantyczna, super nowoczesna sala gimnastyczna, na której mieli wystąpić. Po przełknięciu pierwszego wrażenia oraz uczucia zazdrości (wypowiedzi uczniów: „ale super! Dlaczego my nie mamy taaaakiej sali?!”) mali artyści dali prawdziwy popis swoich umiejętności. Gdzieś rozpłynęła się trema, onieśmielenie… Chyba dobrze poczuli się na tej ogromnej scenie, mimo, że na widowni zasiadali nie tylko ich rówieśnicy, ale też uczniowie tamtejszego Gimnazjum. Artyści ze szkolnego teatrzyku SP Nr 9-L skutecznie przełamują krążące w środowisku negatywne stereotypy myślowe na temat możliwości uczniów SOSW.

Jesteśmy bardzo wdzięczni społecznościom szkolnym placówek, w których gościliśmy, za sympatyczne przyjęcie naszych występów. Wszyscy uczestnicy tournee byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Już szykują się do kolejnych po wakacjach, jako że zostali zaproszeni do następnych szkół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.