PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Frydman

Zaproszenia

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie

13–16 sierpnia 2012 r.
Autor: KS Wiaterni

fot. Archiwum KS WiaterniOgólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie rozpocznie się 13 sierpnia o godz. 10.00 od przemarszu reprezentacji wojewódzkich, podniesienia flagi olimpijskiej i zapalenia znicza. W tym dniu dokonane będą także szczegółowe pomiary sprzętu i ważenie łodzi. Po trzech dniach zaplanowanych wyścigów w dniu 16 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się zakończenie, podczas którego zostaną rozdane medale dla zwycięzców i Puchar Fair Play ufundowany przez Prezesa ZEW Niedzica SA.


Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ zaprasza do Frydmana nad Jezioro Czorsztyńskie do wspólnego kibicowania wszystkich sympatyków i kibiców żeglarstwa regatowego.


W czasie gdy w Londynie rozgrywane są Igrzyska Olimpijskie to następcy przyszłych mistrzów przygotowują się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Organizator Wojewoda Małopolski i realizator Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej powierzyli organizacje zawodów w konkurencji Optimist oraz Cadet Klubowi Sportowemu Wiaterni w Nowym Targu. Organizatorzy są mocno wspierani przez władze samorządowe: Starostę Nowotarskiego, Wójta Gminy Łapsze Niżne, Sołectwo Frydmana, Powiatowe Centrum Kultury i wielu innych przyjaciół żeglarstwa. We Frydmanie na przystani firmy „Stasia” będzie można obserwować zmagania najlepszych zawodników z całego kraju.

W tej największej imprezie żeglarskiej w Polsce, mającej status Mistrzostw Polski juniorów młodszych weźmie udział ponad 200 zawodników i zawodniczek. W finałach OOM mogą startować najlepsi w Polsce zawodnicy wyłonieni z serii regat eliminacyjnych, które przeprowadzono w Gdyni, Warszawie i Poznaniu. Klasa Optimist jest jest najmniejszą, a zarazem najliczniejszą klasą międzynarodową (ponad 150 tysięcy egzemplarzy na świecie). Można ją spotkać w ponad 100 krajach. Ponad 50% skipperów startujących na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, zaczynało swoją karierę żeglarską właśnie na Optimiście. W Polsce na Optimistach regularnie startuje ponad 1000 chłopaków i dziewczynek w wieku od 5 do 15 lat, z których większość miała możliwość stawiania pierwszych kroków dzięki programowi NIVEA Błękitne Żagle. To prekursorskie i unikalne przedsięwzięcie w skali światowej. Program skierowany jest do najmłodszych żeglarzy w wieku do 11 lat. Obejmuje on około 40 klubów żeglarskich, które otrzymują wsparcie  oraz sprzęt sportowy. Program opiekuje się także kadrą narodową polskich Optimiściarzy – NIVEA Team Poland, która z sukcesami reprezentuje nasz kraj we wszystkich międzynarodowych zawodach najwyższej rangi sportowej. Z kolei Cadet to monotypowa, międzynarodowa klasa jachtów dwuosobowych zaprojektowana przez Anglika, Jacka Holta w 1947 r., jako jacht dla młodzieży. Bardzo widowiskowe dzięki stosowaniu kolorowych spinakerów wyścigi Cadetów będzie można oglądać na Jeziorze Czorsztyńskim po raz pierwszy

W reprezentacji Małopolski, w barwach KS Wiaterni na Optimiście wystartuje wspierany przez ZEW Niedzica S.A. i Tauron Dystrybucja Szymon Urzędowski, który wywalczył kwalifikację podczas regat w Gdyni.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.