PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Głodówka

Kultura

Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m.

Wtorek, 28 czerwca 2011 r.
Autor: Marek Tomalik

Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m.Twórcy Stowarzyszenia Filmowców Polskich prezentują filmy w najwyżej położonym kinie w Polsce. Kino letnie w krajobrazie najpiękniejszej panoramy Tatr – oto propozycja zarówno dla mieszkańców Podhala, jak i przybyłych tu letników. „Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m.” to projekt organizowany przez Krakowski Odział Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Klub Filmowy Głodówka, działający przy Schronisku Głodówka.


Od 27 czerwca do końca sierpnia czeka nas 10 poniedziałkowych spotkań z twórcami filmowymi – reżyserami, operatorami i producentami polskich filmów. Repertuar jest bardzo zróżnicowany – od dokumentów poruszających wątki współczesne, filozoficzne, poprzez obrazy tropiące meandry historii, filmy o znanych muzykach (Wodiczko, Komeda, Klenczon) po fabularne animacje lalkowe dla dorosłych (OSCAR!) i niespodzianki, czyli przedpremierowe, nieoficjalne projekcje, prosto z filmowego pieca. Są to dzieła filmowców: Tomasza Wolskiego, Artura Janickiego, Kazimierza J. Bihuna, Janusza Sijki, Igora Mołodeckiego, Piotra Augustynka, Krzysztofa Kwinty, Dagmary Drzazgi, Andrzeja Czuldy i przewodniczącego krakowskiego Oddziału SFP Jerzego Ridana – ducha opiekuńczego i pomysłodawcy kina letniego na Głodówce. W spotkaniach udział wezmą znani producenci: Janusz Skałkowski z warszawskiego Studia Filmowego „Kalejdoskop” oraz Zbigniew Żmudzki ze Studia Filmowego „Se-ma-for” w Łodzi. W spotkaniach uczestniczyć będzie też dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi – Mieczysław Kuźmicki, który przedstawi filmy nagrodzone na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu”.

Klub Filmowy „Głodówka” działa od stycznia tego roku i zasłynął z projekcji filmów dokumentalnych z najwyższej półki. Drugim oddechem spotkań w schronisku górskim jest Fabularne Kino Konesera, które sięga po klasykę i najbardziej wartościowe produkcje filmowe ostatnich lat. Projekcje wzbogacone są o spotkania z reżyserami, aktorami, realizatorami i operatorami. Można już mówić o rodzinnej atmosferze tego specyficznego kina. Są stali bywalcy. Grono widzów stopniowo powiększa się, a dyskusje bywają bardzo żywiołowe. Można dowiedzieć się nie tylko jak powstał dany film, ale jak się zabrać do stworzenia własnego dzieła. Kameralne spotkania odbywają się na tarasie schroniska, przy stolikach. Oglądając film można skosztować słynnej „głodówkowej” szarlotki, napić się kawy, herbaty czy piwa.

Pełny program projektu „Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m.” można znaleźć na stronie schroniska www.glodowka.com.pl

27.06 – 29. 08. 2011 w poniedziałki, początek seansów godz. 20.00. Dojazd samochodem lub autobusem 4 km od ronda „Klin” z Bukowiny Tatrzańskiej (droga na Łysą Polanę).

KLUB FILMOWY GLODOWKA - lipiec 2011.pdf

KLUB FILMOWY GLODOWKA - sierpien 2011.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.