PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Widowisko słowno – muzyczne „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” artystycznym wydarzeniem sezonu!

Sobota, 11 czerwca 2011 r.   Autor: Adam Kitkowski

Widowisko słowno – muzyczne „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” artystycznym wydarzeniem sezonu!W najbliższą niedzielę, 12 czerwca 2011 roku Podhale przeżyje niezwykłe wydarzenie artystyczne. W sali kinowej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przedstawione zostanie widowisko słowno – muzyczne „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”. Forma widowiska zbliżona jest do opery – są partie śpiewane solo, są również partie wykonywane przez chór. Autorem libretta jest poeta z Poronina – Franciszek Łojas Kośla (w ubiegłym roku mogliśmy obejrzeć dzieło jego autorstwa Naski świat). Inicjatorem tego artystycznego przedsięwzięcia jest ks. dr hab. Władysław Zarębczan, który obecnie pracuje w Rzymie i który powiedział, że myśl uczczenia pamięci umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II zrodziła się podczas przygotowań do Jego beatyfikacji. Honorowy patronat nad „operą góralską” objął Jego Eminencja ks. Stanisław kardynał Dziwisz – arcybiskup Metropolita Krakowski. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.