PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Grywałd

Wiadomości

Wspólne kolędowanie w Grywałdzie

Środa, 23 grudnia 2015 r.
Autor: Agnieszka Warzecha

Wspólne kolędowanie w Grywałdzie17 grudnia 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem udali się do hospicjum im. św. Brata Alberta w Grywałdzie na wspólne kolędowanie z podopiecznymi przytuliska i pracującymi tam siostrami zakonnymi. Samorząd uczniowski wraz z panią Agnieszką Warzechą oraz uczestnicy koła technicznego pod opieką pani Małgorzaty Gonciarz postanowili sprawić osobom starszym mieszkającym w hospicjum miłą niespodziankę i podzielić się z nimi radością płynącą z faktu narodzenia Chrystusa.


Świąteczne spotkanie rozpoczęła pani A. Warzecha, dziękując siostrom zakonnym za zaproszenie oraz przybliżając mieszkańcom hospicjum akcję przygotowaną przez dzieci. Pani M. Gonciarz wraz z uczniami rozdała podopiecznym wykonane przez uczniów na zajęciach technicznych papierowe choinki z pierniczkami oraz wręczyła kosz słodyczy i smakołyków. Uczniowie zaśpiewali wiele polskich, tradycyjnych kolęd. Troje uczniów przygrywało na instrumentach: Tomasz Walkowski kl. IV- akordeon, Patrycja Gabryś - gitara akustyczna oraz Magdalena Dyda - klarnet. W pięknym duecie, w piosence świątecznej „Skrzypi wóz wielki mróz” wystąpili także uczniowie klasy VI: Karolina Ciesielka oraz Jan Szerszeń. Podczas śpiewania kolęd na twarzach wielu osób widać było nostalgię wzruszenie, które udzieliło się również uczniom i ich opiekunom.

Na zakończenie spotkania Jan Szerzeń przy akompaniamencie Patrycji Gabryś w imieniu Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz uczniów złożył życzenia wszystkim zebranym, życząc błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, pokoju oraz radości ze spotkania z nowonarodzonym Chrystusem. Opiekun samorządu, pani A. Warzecha, podziękowała wszystkim zgromadzonym za wspólne kolędowanie, wyrażając tym samym nadzieję, że takie spotkania umocnią w uczniach potrzebę wolontariatu oraz dzielenia się miłością i darami, a także uwrażliwią na potrzeby ludzi chorych i samotnych, dla których największą radością jest spotkanie z drugim człowiekiem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.