PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Grudzień 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Grywałd

Wiadomości

Wspólne kolędowanie w Grywałdzie

Środa, 23 grudnia 2015 r.
Autor: Agnieszka Warzecha

Wspólne kolędowanie w Grywałdzie17 grudnia 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem udali się do hospicjum im. św. Brata Alberta w Grywałdzie na wspólne kolędowanie z podopiecznymi przytuliska i pracującymi tam siostrami zakonnymi. Samorząd uczniowski wraz z panią Agnieszką Warzechą oraz uczestnicy koła technicznego pod opieką pani Małgorzaty Gonciarz postanowili sprawić osobom starszym mieszkającym w hospicjum miłą niespodziankę i podzielić się z nimi radością płynącą z faktu narodzenia Chrystusa.


Świąteczne spotkanie rozpoczęła pani A. Warzecha, dziękując siostrom zakonnym za zaproszenie oraz przybliżając mieszkańcom hospicjum akcję przygotowaną przez dzieci. Pani M. Gonciarz wraz z uczniami rozdała podopiecznym wykonane przez uczniów na zajęciach technicznych papierowe choinki z pierniczkami oraz wręczyła kosz słodyczy i smakołyków. Uczniowie zaśpiewali wiele polskich, tradycyjnych kolęd. Troje uczniów przygrywało na instrumentach: Tomasz Walkowski kl. IV- akordeon, Patrycja Gabryś - gitara akustyczna oraz Magdalena Dyda - klarnet. W pięknym duecie, w piosence świątecznej „Skrzypi wóz wielki mróz” wystąpili także uczniowie klasy VI: Karolina Ciesielka oraz Jan Szerszeń. Podczas śpiewania kolęd na twarzach wielu osób widać było nostalgię wzruszenie, które udzieliło się również uczniom i ich opiekunom.

Na zakończenie spotkania Jan Szerzeń przy akompaniamencie Patrycji Gabryś w imieniu Dyrekcji Szkoły, nauczycieli oraz uczniów złożył życzenia wszystkim zebranym, życząc błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, pokoju oraz radości ze spotkania z nowonarodzonym Chrystusem. Opiekun samorządu, pani A. Warzecha, podziękowała wszystkim zgromadzonym za wspólne kolędowanie, wyrażając tym samym nadzieję, że takie spotkania umocnią w uczniach potrzebę wolontariatu oraz dzielenia się miłością i darami, a także uwrażliwią na potrzeby ludzi chorych i samotnych, dla których największą radością jest spotkanie z drugim człowiekiem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.