PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Odpust w parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie w Zakopanem.

Niedziela, 27 grudnia 2015 r.   Autor: Piotr Kyc

Odpust w parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie w Zakopanem.Na Świętego Jana 27 grudnia, w zakopiańskiej parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty ma miejsce odpust. W tym roku ks. proboszcz Antoni Staszeczka zaprosił na mszę odpustową księży z Dekanatu Zakopiańskiego. Był i Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula z małżonką. Tak jak ubiegłego roku uwagę obecnych przyciągała szopka, która powiększyła się o makietę wyciągu krzesełkowego (oczywiście działającego) Pomysł zrealizowała siostra Bronisława Wichary, Elżbieta Dudzik i Dariusz Lesisz. Liturgia tego dnia jest wyjątkowa, ponieważ świeci się wino, które jest jednym z atrybutów świętego (atrybuty św. Jana to, m.in.: orzeł, diakon Prochor, gołębica, kielich z Hostią, kielich zatrutego wina z wężem). czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.