PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Sierpień 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Jordanów

Sport

V Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Suskiego

Wtorek, 21 sierpnia 2012 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaW sobotę 18 sierpnia w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września w Jordanowie rozegrano V Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Suskiego w ramach „Dni Ziemi Jordanowskiej”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie przy współfinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.


Turniej rozegrano w dwóch grupach: seniorów i juniorów, przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry- po 15 minut na partię dla zawodnika. W grupie seniorów przewidziano nagrody finansowe, a w grupie juniorów atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Nad przebiegiem rozgrywek czuwał arbiter szachowy klasy państwowej Michał
Płatek.

WYNIKI:

W kategorii seniorów:

1 miejsce- Andrzej Gbyl- KKSz Kraków

2 miejsce- Roman Mucha- Hetman Koronny Trzebinia

3 miejsce- Tadeusz Kowalczyk


W kategorii juniorów:

1 miejsce- Zygmunt Soliwoda z Krościenka- reprezentujący MLKSz Myślenice

2 miejsce- Mateusz Krasiński z Rabki- reprezentujący MLKSz Myślenice

3 miejsce- Mikołaj Dziaduła- TS Wisła Kraków


Starosta Powiatu Suskiego Tadeusz Gancarz, wręczając nagrody składał gratulacje przede wszystkim młodym szachistom. Gratulował nie tyle sukcesów, ile decyzji o spędzeniu wolnego czasu w wakacje przy szachownicy, decyzji o przełamywaniu bierności i ciekawej walce z nudą lub wszechobecnym komputerem. Starosta zapewnił, że nadal będzie wspierał tę dyscyplinę sportu, ponieważ sam też gra w szachy i zna walory dydaktyczne tej gry, sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi, kształceniu pamięci, umiejętności abstrakcyjnego myślenia i rozwijające wyobraźnię przestrzenną.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.