PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Styczeń 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Kluszkowce, Korbielów

Sport

Zmagania alpejczyków na polskich stokach rozpoczęte

Środa, 16 stycznia 2013 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

WinterCup Kluszkowce fot.Michal SzyplinskiZa nami weekend pełen sportowych emocji. W Kluszkowcach i Korbielowie odbyły się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów oraz AZS Winter Cup, w których wzięło udział ponad 300 zawodników z całego kraju!


W miniony weekend na polskich stokach królowali miłośnicy narciarstwa alpejskiego ze sportowym zacięciem. W Korbielowie oraz Kluszkowcach odbyły się zawody z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów oraz AZS Winter Cup. Lekki mróz i przebijające się zza chmur słońce stworzyły niemalże idealne warunki do rywalizacji o najlepsze czasy przejazdu na trasach slalomu i slalomu giganta. W sumie, w trzech imprezach, które także w tym roku odbywają się pod patronatem programu TAURON Bachleda Ski, wzięły udział 302 osoby z całej Polski! 

W eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów triumfowali ubiegłoroczni zwycięzcy całego cyklu, którzy tym samym udowodnili, że solidnie przygotowali się do nowego sezonu. Jak przyznał Maciej Komorowski z Warszawy, zwycięzca zawodów w Kluszkowcach grupie wiekowe 36-45 lat, sukces zawdzięcza w dużej mierze  odpowiedniemu treningowi kondycyjnemu - „Efekty prowadzonych przeze mnie i moich znajomych treningów triathlonowych są wyraźnie odczuwalne. Trasa giganta w Kluszkowcach była świetnie przygotowana, a jej ustawienie całkowicie odpowiadało lokalizacji. Stok był twardy, zdecydowanie pod długie i szybkie narty.” 

Miłą niespodzianką było zwycięstwo zarówno w Kluszkowcach jaki i w Korbielowie (w kategorii wiekowej powyżej 56 lat) Wojciecha Gajewskiego, dobrze wszystkim znanego trenera grupy TAURON OlimpijSki. 

Chociaż nikt nie ma wątpliwości, że w zawodach liczyła się przede wszystkim rywalizacja o jak najlepsze wyniki, uczestnicy zgodnie podkreślają, że także i tym razem nie zabrakło świetnej atmosfery, z której znane są Mistrzostwa Polski Amatorów. 

Odbywające się równolegle drugie eliminacje AZS Winter Cup, przyniosły naprawdę wiele emocji! Niespodziewane zwycięstwo Kasi Leszczyńskiej nad Karoliną Klimek w slalomie gigancie, spowodowało zmiany w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce należy jednak nadal do Doroty Kaczmarek, która prowadzi zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie. Dorota jest w świetnej formie, o czym świadczą jej wyniki w osiągnięte w Kluszkowcach. Zajęła pierwsze miejsce w slalomie, a w gigancie uplasowała się zaraz za Kasią Leszczyńską oraz Karoliną Klimek. 

Wśród mężczyzn w konkurencji slalom gigant zwyciężył Jan Sołtys, a na drugim miejscu ze stratą 0,06 sekundy w dwóch przejazdach znalazł się Kuba llewicz. Slalom należał tego dnia do Adama Krawczyka, który zdeklasował rywali o blisko sekundę. W klasyfikacji generalnej panów, po dwóch eliminacjach prowadzi Kuba llewicz w slalomie gigancie. W slalomie natomiast, na liście najlepszych narciarzy przewodzi Adam Krawczyk. 

Kolejne zawody objęte patroantem TAURON Bachleda Ski już w najbliższy weekend. W piątek 18 stycznia w Zawoji odbędzie się trzecia edycja AZS Winter Cup, zaś w sobotę w Czarnej Górze na Dolnym Śląsku również trzecia eliminacja Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Emocji także i tym razem nie powinno zabraknąć, a jak pokazują prognozy, ujemne temperatury zagwarantują świetne warunki do rywalizacji. 

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na  www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.