Kluszkowce
Zaproszenia
Poświęcenie Wąwozu Papieskiego w Kluszkowcach
Autor: Piotr Twardowski
21 sierpnia przy ołtarzu polowym w grocie u wejścia do Wąwozu Papieskiego zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której kapłani poświęcą ścieżki papieskie wąwozu. Ta Msza święta będzie także rozpoczęciem Dni Kluszkowiec, które odbywać się będą w ten dzień od godziny 16 w amfiteatrze przy szkole podstawowej.
Wąwóz Papieski w Kluszkowcach to unikatowe i jedyne w Polsce takie miejsce poświęcone pamięci Największego z rodu Polaków. Inicjatywa podjęta przez sołtysa Wojciecha Bednarczyka, aby przez dawne wyrobisko kamienia przeprowadzić ścieżkę spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno Zarządu Stacji Narciarskiej Czorsztyn-ski, jak i ówczesnego Proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej o. Włodzimierza Tochmańskiego. Dzięki pomocy finansowej ze środków unijnych, udało się zainstalować bariery, ławki i tablice informujące o specyfice wąwozu.
A jest to miejsce bardzo ciekawe zarówno pod względem występowania roślinności, jak i panującego wewnątrz wąwozu mikroklimatu. Śmiało można stwierdzić, że Wąwóz Papieski w Kluszkowcach przypomina w pewnych względach Wąwóz Homole.
Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godzinie 12:00. Ojcowie Karmelici Bosi, którzy posługują w kluszkowieckiej parafii zapraszają wszystkich mieszkańców Kluszkowiec i sąsiednich miejscowości, a także turystów na tą Eucharystię na wolnym powietrzu. Warto przybyć w niedzielę do Kluszkowiec, by w pięknie otaczającej to miejsce natury chwalić Boga za dar Jana Pawła II, za dar Jego beatyfikacji i prosić, aby ścieżki służyły ludziom, którzy je będą nawiedzać, aby były bezpieczne dla wszystkich.
Wąwóz Papieski został otwarty w 33. rocznicę pobytu w tym miejscu Kardynała Karola Wojtyły, który 9 lipca 1978 roku sprawował Mszę Świętą podczas oazowych Dni Skupienia Ruchu Światło - Życie właśnie na polanie przed wejściem do wąwozu.
- Słownik biograficzny "Podhalanie" tom II
Ludzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
70 zł - Zbójnickie czako
Zbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
950 zł - Podkładki korkowe Folk
Podkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
25 zł