PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Kultura

Targi Produktu Lokalnego "Smak na Produkt"

Poniedziałek, 9 maja 2011 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaTargi Produktu Lokalnego "Smak na Produkt", które odbyły się w Kościelisku w dniach 6 – 7 maja, to nowa impreza na Podhalu, której celem jest promocja lokalnych wyrobów i przysmaków. Jej organizatorem była Podhalańska Lokalna Grupa Działania. Na placu koło Domu Ludowego rozstawiono stoiska, na których zaprezentowało się siedem współpracujących ze sobą grup działania oraz goście z Austrii. Targom towarzyszyła także konferencja poświęcona produktom tradycyjnym i ich promocji.


W otwarciu targów uczestniczyli przedstawiciele władz starostwa tatrzańskiego oraz gminy Kościelisko, a także Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania. Na scenie wystapił zespół „Polany” z Kościeliska.

Impreza targowa "Smak na produkt" została zrealizowana w ramach projektu współpracy pod nazwą "Produkt lokalny - szansą rozwoju regionu", który przewiduje promocję produktów lokalnych podczas wydarzeń organizowanych u każdego z partnerów, wybranie produktów lokalnych i złożenie wniosku o wpisanie tych produktów na Listę Produktów Tradycyjnych oraz wydanie wspólnego albumu dokumentującego przebieg imprez targowych oraz wystawianych w ich trakcie produktów lokalnych.

Uczestnicy projektu to: Podhalańska Lokalna Grupa Działania, Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała, Stowarzyszenie Dolina Karpia, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemsza”,  Stowarzyszenie Górali Białych i Lachów Sądeckich, i Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa.

Wsród promowanych produktów znalazły się m.in. żurek, smalec, lokalne nalewki i słodkości, oscypki, korbacze, kapusta po góralsku oraz wyroby ludowych artystów i rzemieślników.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.