Kościelisko
Kultura
60 lecie Zespołu Góralskiego im. Klimka Bachledy
Niedziela, 18 listopada 2012 r.
Autor: Agata Pitoń
Autor: Agata Pitoń
10 listopada obchodzono 60 lecie Zespołu Góralskiego im. Klimka Bachledy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Kościelisku. Obchody przeniosły się później do Domu Ludowego. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków zespołu. Uhonorowano dyplomami tegorocznych jubilatów, zasłużonych członków zespołu: Bolesława Karpiela Bułeckę, Józefa Pitonia i Władysława Trebunię Tutkę. Dalej nastąpił akt przekazania imienia oraz dorobku grupy Zespołowi „Młode Klimki”. Uroczystość zakończyła wspólna zabawa i spotkanie członków z różnych okresów działalności „Klimków”.
Zobacz w naszym sklepie:
- Spinka góralska XVIII
Metalowa średnia spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 15 cm. 260 zł - Portfel III
Portfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki. Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny 35 zł - Naszyjnik "Kulki"
Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm 85 zł



