PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Trebunie-Tutki w Kościelisku

Wtorek, 5 stycznia 2016 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

Trebunie-Tutki w KościeliskuJak co roku, również w na zakończenie obecnego 2015 roku, 30 grudnia w Domu Ludowym w Kościelisku na Chotarzu wystąpili TREBUNIE - TUTKI & GOŚCIE z koncertem Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Świąteczny koncert rodzinnego zespołu zawierał i tym razem nie tylko tradycyjne góralskie pastorałki i polskie kolędy w nowych aranżacjach, ale i był barwnym widowiskiem muzycznym, z elementami obrzędów kolędniczych, tańców i góralskiego humoru.


Zabrzmiały też nowe pastorałki autorstwa Krzysztofa Trebuni – Tutki, który wraz z zespołem od dawna kreuje charakterystyczne brzmienie "nowej muzyki góralskiej” poprzez awangardowe wykorzystanie tradycyjnych elementów: oryginalnych głosów, skal dźwiękowych, instrumentów i sposobów improwizacji. Całość występów pozytywnie dopełniała góralska gwara i paradne stroje góralskie.

Ciągłość rodzinnych tradycji podkreślała obecność na koncercie kolejnego pokolenia rodziny Trebuni–Tutków, bowiem  w części koncertu wystąpili: syn Anny Trebuni Wyrostek – Szymek i syn Krzysztofa Trebuni–Tutki Jasiek. Obaj chłopcy w czasie koncertu śpiewają i grają na skrzypcach a także biorą udział w przedstawieniu jasełkowym z turoniem i gwiazdą.

Zespół Trebunie – Tutki wystąpił w składzie: Krzysztof Trebunia–Tutka, Anna Trebunia–Wyrostek, Jan Trebunia–Tutka i Andrzej Polak. Gościnnie wystąpili: Kuba Bobas Wilk grający na gitarze elektrycznej i Szymon Kacykowski grający na saksofonach.

Otwarcia koncertu dokonała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalne w Kościelisku Pani Małgorzata Karpiel–Bzdyk. Koncert odbywał się jak zwykle przy całkowicie wypełnionej sali Domu Ludowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.