PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Kościelisko słynne talentami ...Finisaż wystawy

Piątek, 22 stycznia 2016 r.
Autor: Piotr Kyc

Kościelisko słynne talentami ...Finisaż wystawyW czwartek 21 stycznia, w otwartym niedawno budynku Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbył się Finisaż wystawy zbiorowej artystów związanych z Kościeliskiem. Urządzenie tak dużej ekspozycji było możliwe dzięki warunkom lokalowym jakie zostały stworzone po wybudowaniu budynku Centrum Tradycji i Turystyki. Inwestycja została wykonana w ramach projektu „Centra tradycji i turystyki” realizowanego we współpracy z partnerskim Miastem Tvardosin z dofinansowaniem ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka na lata 2007-2013.


   O tej wyjątkowej w naszych stronach  inwestycji  mówił  w ciekawym wystąpieniu wójt gminy Bohdan Pitoń.

   Jednym z pomieszczeń tego wielofunkcyjnego budynku jest sala konferencyjno – wystawiennicza na 120 osób. Zorganizowano w niej dużą wystawę prac twórców z Kościeliska. Kilkudziesięciu twórców prezentujących dzieła wykonane różnymi technikami...a wszystko na wysokim poziomie. I nie są to wszyscy artyście zamieszkali w gminie. Możemy podziwiać obrazy malowane różnymi technikami, rzeźby, stroje, hafty, metaloplastykę...     

Obszerne informacje o autorach  odczytała szefowa  Gminnego Ośrodka  Kultury Regionalnej Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Wystawa potrwa jeszcze tydzień, do końca stycznia. Warto ją obejrzeć.  Zobaczymy, m.in. prace Anny Słowińskiej, Andrzeja Bukowskiego Palorza, Małgorzaty Dawiec Stefanik, Moniki Stanisławskiej Pitoń, Tadeusza Miętusa, Zofii Kin, Anny Stoch-Michna, Joanny Galica- Dorula, Marcina Kina, Ryszarda Ponikwii, Marii Kania, Anny Rapacz, Anny Michalik, Zofii Łukaszczyk, Jacka Kulisy, Bronisławy Obrochty Tatar, Katarzyny Masny, Bożeny Doleżuchowicz Mickiewicz, Roberta Gąsienicy, Andrzej Łowisza. Wstęp wolny! 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.