PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Kościelisko

Kultura

Polaniarski Osod w Kościelisku

Wtorek, 11 września 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

Piotr Korczak9 września 2018 spotkaliśmy się już po raz 14 na Polaniarskim Osodzie. W tym roku wydarzenie obywało się na scenie plenerowej na Chotarzu. Rozpoczęło się ono tradycyjnym redykiem owiec, który przeszedł od remizy OSP pod Ludówkę. Tutaj miały miejsce kolejne występy. Usłyszeliśmy nuty ze sałasa wygrane na tradycyjnych instrumentach pasterskich, zespół Polaniorze przedstawił scenkę rodzajową pokazująco tradycyjne kiszenie kapusty, publiczność uwiedli też członkowie goszczącej w Kościelisku francuskiej grupy „De la Morelle”.


NA scenie zaprezentowała się również obchodzący w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia zespół Polany z Kościeliska, zaśpiewali dla nas także laureaci XXVI Przednówka w Polanach – męska grupa śpiewacza z Kościeliska, wysłuchaliśmy poezji Teresy Bachledy-Kominek, a zwieńczeniem imprezy był niepowtarzalny koncert grupy „Fiś band”. Podczas Osodu miało miejsce wręczenie kilku nagród. Edward Staszel z Dzianisza odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi . uroczystej dekoracji dokonali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Mateusz Nędza-Kubiniec i członek Zarządu Powiatu Andrzej Laszczyk. Przewodniczący Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa wręczył z kolei nagrody w konkursie gminnym – Moje Podwórko. Wydarzeniami towarzyszącymi Osodowi były przeprowadzone prze Związek Podhalan warszaty plastyczne o tematyce pasterskiej oraz konkurs wiedzy o pasterstwie. Jak co roku na imprezie zaprezentowali się twórcy ludowi z Podhala. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok na kolejny Polaniarski Osod.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.