Kościelisko
Kultura
Polaniarski Osod
Środa, 2 października 2019 r.
Autor: Piotr Korczak
Autor: Piotr Korczak
Po raz XV przy Domu Ludowym w Kościelisku odbył się Polaniarski Osod, impreza na zakończenie sezonu pasterskiego. Tradycyjny redyk przeszedł przez Kościelisko na plac przy scenie plenerowej na Chotarzu. W programie wydarzenia znalazły się: „Osod” – widowisko w wykonaniu zespołu góralskiego „Polaniorze” z Kościeliska, występ Zespołu „Oćovan” ze Słowacji, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Polany” z Kościeliska, występ laureatów XXVII Przednówka w Polanach – grupa śpiewacza i muzyka zespołu „9-Siył” oraz konkurs wiedzy o pasterstwie.
Gwiazdą wieczoru był Zespół Sokół Orchestra.
Zobacz w naszym sklepie:
- Bransoletka "Porzeczki"
Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm 70 zł - Flakon szklany III
Falkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm. 130 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...300 zł



