PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Kościelisko

Rozmaitości

"Dorota nas urządzi" w Kościelisku

Czwartek, 9 lutego 2017 r.
Autor: Monika Pitoń

"Dorota nas urządzi" w Kościelisku7 lutego w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku na zaproszenie słynnego Koła Gospodyń Wiejskich gościła ekipa programu „Dorota cię urządzi”. Jak stwierdziła ze śmiechem Dorota Szelągowska, bohaterka i prowadząca program, „nie mogła odmówić swojej przyszywanej góralskiej matce, Ewie Słodyczce” z którą znają się już wiele lat.


Zjawiła się 4-osobowa, gadatliwa ekipa programu , która wesoło opowiadała o swoim zajęciu, przyjaźni poza planem a także zdradzała tajniki pracy przy takim formacie. Dowiedzieliśmy się trochę o podświetleniach, szarościach we wnętrzach i czarnym błysku , jak szybko zachodzi metamorfoza mieszkania i kto w ekipie lubi beż. A nawet czy Darek stolarz ma żonę. Spotkanie miało formułę otwartą, mogli przyjść wszyscy chętni , wiec sala pękała w szwach. Można było zadawać pytania. Jedno z nich , które interesowało wiele osób, to jak wygląda selekcja kandydata na metamorfozę wnętrza mieszkania. Nie jest to takie proste i trzeba przejść 3-stopniowe eliminacje.  Są pewne rzeczy które dyskwalifikują mieszkanie  np. trudno usuwalne wady takie jak grzyb. Tutaj liczy się też czas, sama metamorfoza trwa krótko. Główna bohaterka spotkania opowiadała, że może liczyć na swoich współpracowników i że chronią ją często przed stresem, a nawet „złem tego świata”. Największą satysfakcję sprawia jej że ludzie oglądający program, którzy nie mieli pomysłu na urządzenie wnętrza swojego domu  inspiruje jej praca, na co dostaje potwierdzenie w codziennych wiadomościach i zdjęciach od widzów. Było oczywiście pytanie o urządzanie góralskiego domu i czy podjęłaby się takiego wystroju. Padła odpowiedz ze bardzo ceni tradycję góralską i że od tego są dobrzy fachowcy na miejscu. Nie należy jej udziwniać ani zniekształcać dlatego powinna zostać w swojej formie. Taka babka by nam się przydała w Kole Gospodyń Wiejskich!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.