PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2012 1234567891011121314151617181920212223242526272829 »

Kościelisko

Sport

Kolejna udana gońba

Wtorek, 7 lutego 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW niedzielę przy wyjątkowo mroźnej pogodzie na Polanie Sywarne w Kościelisku odbyła się Parada Gazdowska. To już druga impreza z tego cyklu w tym roku. Jak zwykle widowiskowa prezentacja w zimowej scenerii góralskich zaprzęgów oraz wyścigi kumoterek, skiring i ski-skiring przyciągnęły liczną publiczność.


Do Parady zgłosiło się 16 zaprzęgów konnych, z czego 6 w kategorii kumoterki i 9 w kategorii zaprzęgi parokonne. Poza konkurencją wystartowały w paradzie dzieci.

Jury w składzie: Anna Bąk – v-ce prezes oddziału Związku Podhalan w Dzianiszu, Andrzej Gąsienica-Makowski – starosta tatrzański, Jan Karpiel-Bułecka - regionalista, Wojciech Styrczula-Maśniak – hodowca koni, Roman Krupa – przewodniczący Rady Gminy Kościelisko oceniali wygląd, ubiór, uprząż, autentyczność kumoterek i zgodność z tradycją.

W części sportowej zarejestrowano 28 startów z czego w skiringu 11, w ski-skiringu 10 i w wyścigu kumoterek 7. Organizatorami Parady Gazdowskiej byli: Urząd Gminy Kościelisko, Związek Podhalan Oddział Kościelisko, Zarząd Gminny ZOSP RP w Kościelisku oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko. Patronat medialny sprawował Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Kolejna gońba odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach 40. Jubileuszowego Góralskiego Karnawału.

WYNIKI:
zaprzegi parokonne-parada wyniki 2012.pdf
kumoterki-parada wyniki.pdf
Wyniki-wyscig kumoterek-Koscielisko.pdf
Wyniki-skiring-Koscielisko.pdf
Wyniki-ski-skiring-Koscielisko.pdf


W tym miejscu organizatorzy Parady w Kościelisku pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji imprezy.

Serdeczne Bóg zapłać dla naszych Pytacy: Tadeusza Styrczuli Maśniaka, Stanisława Leśniaka, Władysława Trzebuni Rząski i Krzysztofa Grzecha oraz dla Muzyki: Adama Karpiela Bułecki, Andrzeja Styrczuli Maśniaka, Marcina Gąsienicy Byrcyna, Macieja Krzeptowskiego, Tomasza Michalika i Wojciecha Leśniaka za uświetnienie imprezy.

Dziękujemy z całego serca naszym konferansjerom - Zofii Kubiniec-Stanuch i Andrzejowi Jakubcowi „Kuboskowi”, za to, że w ekstremalnych warunkach potrafili do końca podtrzymać gorącą atmosferę. Dziękujemy jurorom i sędziom sportowym za dbanie o prawidłowy przebieg parady i zawodów.

Podziękowania kierujemy do obsługi nagłośnienia i fotokomórki, która przy takim mrozie i wietrze nie była sprawą najprostszą.

Dziękujemy wszystkim służbom – Straży Gminnej, Straży Pożarnej, Policji i Obsłudze Medycznej i Weterynaryjnej za zapewnienie bezpieczeństwa dla ludzi i koni.

Wreszcie kierujemy gorące podziękowania dla naszych sponsorów, bez których impreza nie byłaby taka udana, a są nimi:

 • Hurtownia "Brutal", Sp.j. Stanisław Karp Andrzej Skupień
 • Karczma “Polany” z Kościeliska, Wojciech Styrczula-Maśniak
 • F.P.H. "Karpiel" S.C. Andrzej Karpiel Jakub Karpiel
 • Cukiernia „Samanta”, Rzankowscy
 • FH Długopolscy S.C., Anna Długopolska, Krzysztof Długopolski
 • Sklep wielobranżowy, Artur Bukowski
 • Serwis „zakopiec.pl” – Robert Urbański
 • P.H. „Pakfol”

Dziękujemy także zawodnikom za czyste sportowe współzawodnictwo i zapraszamy za rok na VIII już Paradę Gazdowską w Polanach.

W imieniu organizatorów:
 Małgorzata Karpiel-Bzdyk
Dyrektor GOKR Kościelisko

Zobacz w naszym sklepie:
 • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
  180 zł
 • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
  70 zł
 • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
  70 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.