PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Sport

Patronat medialny WATRA

Otwarcie nowej trasy biegowej w Kościelisku

Środa, 30 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaWczoraj w Koscielisku na Chotarzu została oficjalnie otwarta ogólnodostępna trasa biegowa długości 10 km. Impreza odbyła się pod hasłem „Piknik z Olimpijczykami”. Oprócz olimpijczyków oraz przedstawicieli lokalnych władz wzięli w niej udział celebryci i amatorzy nart biegowych: aktor Krystian Wieczorek i lider zespołu Zakopower Sebastian Karpiel Bułecka, a także komandor „Biegu Piastów”, niezwykle zasłużony dla idei narciarstwa biegowego na całym świecie Julian Gozdowski.


Inicjatorami powstania tras biegowych na polanie Chotarz byli mieszkańcy Kościeliska: Halina Olejniczak, 10-krotna uczestniczka „Biegu Piastów”, miłośniczka biegów narciarskich, Maria Nędza, instruktor-wykładowca narciarstwa biegowego PZN, uczestniczka „Biegu Piastów” i Wojciech Styrczula - miłośnik narciarstwa biegowego, na co dzień zajmujący się również projektowaniem stacji narciarskich. Wszyscy to członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko.

Ponadto gmina Kościelisko dokonała zakupu ratraka do profesjonalnego przygotowania i utrzymania tras nie tylko na Chotarzu, ale także na Siwej Polanie i w Kirach. Przy społecznym zaangażowaniu organizatorów i finansowym wsparciu gminy trasy będą utrzymywane przez całą zimę, dopóki na polanach będzie leżał śnieg, i warunki na to pozwolą.

Celem tych działań jest uczynienie z Kościeliska drugiego obok Jakuszyc ważnego ośrodka narciarstwa biegowego w Polsce oraz rozwój turystyki w gminie.

Narciarstwo biegowe to jedna z najstarszych dyscyplin zimowych, to także turystyka i rekreacja, zdrowy wysiłek i przyjemność obcowania z naturą. Natomiast Kościelisko jest jedną z kolebek narciarstwa biegowego w Polsce. Pochodzi stąd ponad 30 olimpijczyków w tej dyscyplinie.

- Nasze położenie i ukształtowanie terenu jest wprost idealne do rozwoju tras i centrum narciarstwa biegowego. Mamy, widoki, zaplecze kwater, doskonale warunki klimatyczne. Brakowało nam tylko magnesu, by przyciągnąć ludzi w to urocze miejsce. Takim magnesem, mam nadzieję, będą profesjonalnie przygotowane i utrzymywane trasy biegowe – przekonywała Halina Olejniczak.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystki w Gminie Kościelisko oraz Wójt Gminy Kościelisko dziękują wszystkim właścicielom działek po których przebiega trasa za zrozumienie inicjatywy "Kościelisko dla Biegaczy" i nieodpłatne udostępnienie swoich terenów na potrzeby tras biegowych. Mamy nadzieję, że postawa tych mieszkańców będzie wzorem do naśladowania dla wszystkich mieszkańców Podhala w stosunku do tego typu inicjatyw.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.