PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Sport

Biathlonowy Nordic Walking w Kościelisku

Wtorek, 14 lipca 2015 r.
Autor: Justyna Watycha

Biathlonowy Nordic Walking w KościeliskuSetki mieszkańców powiatu jak i licznych turystów zwabiły w niedzielę na stadion biathlonowy w Kościelisku III Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Pogoda dopisała i przez cały dzień licznie zgromadzona publiczność mogła obserwować zmagania sportowe jak i piknik rodzinny który towarzyszył imprezie. Biathlonowe Nordic Walking jest młoda dyscypliną. Powstało trzy lata temu, kiedy miłośnicy nordic walking z Kościelisk postanowili połączyć dwie dyscypliny – nordic walking z biathlonem.


Popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone jest elementem strzelania, rozgrywanym tak jak w trakcie zawodów biathlonowych – za każdy chybiony strzał na strzelnicy konieczne jest przejście rundy karnej. Na fali rosnącej popularności dyscypliny rozpoczęto organizacje mistrzostw polski. Po raz trzeci mistrzostwa rozgrywane są w Kościelisku. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, w mistrzostwach Polski wystartowali sympatycy nordic walking z całej Polski. W zawodach wzięło udział blisko 170 zawodników i zawodniczek w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi rywalizowali na trasie 3 kilometrów podczas gdy dorośli na dystansie 4,5 km, gdzie przewidziano dwa strzelanie w pozycji leżąc z podpórką. Runda karna miała długość 100 metrów. Piękna pogoda okazała się być utrudnieniem gdyż zawodnicy rywalizowali w palącym słońcu. Na mecie witani byli przez Mirosława Łabunowicza, Mistrza Polski w kulturystyce i finalistę mistrzostw świata w kulturystyce oraz  Paulinę Bobak, biathlonistkę, medalistkę mistrzostw Polski i olimpijkę z Turynu, którzy wręczali kończącym bieg pamiątkowe medale i jakże potrzebną w tych warunkach wodę. Zawody zdominowali zawodnicy z Kościelisk - „ojczyzny” biathlonowego nordic walking. 

Turyści mieli okazję podziwiać na przygotowanych stoiskach przykłady rękodzieła rodem z Kościelisk oraz spotkać ich twórców. Wystawiło się także Koło Gospodyń Wiejskich z ich znakomitymi wypiekami. Przenośna ściankę wspinaczkową wystawił także TOPR, gdzie można było spróbować swoich sił pod okiem ratowników. Na stoisku Polskiego Cukru wszyscy chętni byli częstowani watą cukrową. Do jedzenia zresztą były nie tylko słodkości. Na innych stoiskach na publiczność czekały bardziej tradycyjne piknikowe dania jak oscypek z rusztu czy pieczona kiełbasa. Nic dziwnego że taka impreza zwabiła i gwiazdy. Na pikniku pojawił się znany wszystkim z Budki Suflera Krzysztof Cugowski, który został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców jak i turystów.

Imprezie towarzyszyły liczne występy. Najpierw wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza w woj. Mazowieckim. Ich występ wywołał naprawdę duże wrażenie na widowni. Nie mniejszy entuzjazm wywołali rodzimi „Polaniorze”, którzy w trakcie całej imprezy mieli okazję wystąpić kilkukrotnie. Zawody zamykał koncert Future Folk. Znany zespół błyskawicznie rozbawił cały stadion i przy połączonej „góralskiej i ceperskiej” muzyce bawili się wszyscy.

Imprezę zakończyło rozdanie nagród zwycięzcą oraz upominków startującym. Już późnym popołudniem zawodnicy jak i publiczność rozchodziła się do domów obiecując sobie powrót tu za rok na IV Otwarte Mistrzostwa Biathlonowego Nordic Walking.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom oraz patronom medialnym za pomoc. Wolontariuszom i sędziom za ciężką prace podczas imprezy oraz druhom i druhnom z OSP Kościelisko za wzorowe zabezpieczenie imprezy.

Tekst. Paweł Jankowski
turystykakoscielisko.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.