PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Sport

VI otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Niedziela, 22 lipca 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

VI otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic WalkingW Kościelisku, w Ośrodku Biathlonowm w Kirach odbyły się VI otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Celem zawodów jest zachęcenie do aktywnego wypoczynku, spędzonego w atrakcyjny sposób, oczywiście w gminie Kościelisko, propagowanie biathlonu i nordic walking, integracja miłośników sportu, rekreacji, aktywności fizycznej.


W tym roku Stowarzyszenie włączyło się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Motywem przewodnim były czerwone polne maki. W pakietach startowych zawodnicy znaleźli sportowe opaski w biało-czerwonych kolorach, w których wystartowali. Wolontariuszki, uczennice Szkoły w Kościelisku wręczały wszystkim  biało-czerwone chorągiewki.

W oczekiwaniu na oficjalne wyniki zawodów przeprowadzony został konkurs wiedzy o ważnych, znanych wydarzeniach, faktach, osobach z historii, kultury, sportu, życia społeczeństwa w  okresie 100 lat Niepodległej. Uczestnicy losowali pytania. Na czterdzieści pięć przygotowanych pytań - tylko na 3 odpowiedzieli błędnie. Zwycięzcę wyłoniono w drodze losowania. Został nim pan Jacek Kucharczyk z Kutna, który zdobył nagrodę- piękny obraz na szkle „Maki” autorstwa zakopiańskiego artysty - Krzysztofa Karaska.

Do zawodów zgłosiło się 117 zawodników, ostatecznie wystartowało 92 z woj. warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, pomorskiego, małopolskiego. Wystartowali w samo południe. Maszerowali w 6 kategoriach wiekowych. Najstarsza zawodniczka liczyła 80 lat, a najmłodszy - 10. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim znakomita biathlonistka, Krystyna Guzik, która wzięła udział w zawodach, co mobilizowało uczestników na trasie, aby „dali z siebie wszystko”. Za 1,2,3 miejsce w poszczególnych kategoriach oraz za 1 miejsce open kobiet i mężczyzn  zwycięzcy otrzymali szklane grawerowane trofea.

Organizatorzy postarali się o wiele atrakcyjnych, cennych nagród,  m.in. 12 osobowy serwis kawowy malowany w maki, ręcznie malowane kubeczki, również w maki, zegarki, powerbank, bogate zestawy kosmetyków, artykuły gospodarstwa domowego, słuchawki bezprzewodowe… Był upominki – niespodzianki: dla najliczniejszego teamu (z Częstochowy), za najlepszą technikę nordic walking, dla zawodnika, który zarejestrował się online jako setny.
Pogoda była łaskawa, już po ukończeniu marszu, pokropiła troszkę zawodników, zapewne dla odświeżenia.

Tekst: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Spinka góralska XIVSpinka góralska XIVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.