PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Wiadomości

Druga rocznica tragedii smoleńskiej

Wtorek, 17 kwietnia 2012 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Mieczysław JasińskiZ inicjatywy komendanta garnizonu na Groniku ppłk. Dariusza Jaraszka 10 kwietnia w kościele p.w. św. Kazimierza w Kościelisku odprawiona została Msza św. w intencji tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej i 94 pozostałych ofiar katastrofy samolotu TU-154 oraz w intencji Ojczyzny.


Na uroczystości przybyli oficerowie garnizonu, władze Powiatu Tatrzańskiego, gminy Zakopane i Kościelisko oraz mieszkańcy Podhala. Gospodarz uroczystości, ks. proboszcz Jacek Mola w homilii wspomniał prezydenta RP i jego małżonkę, parlamentarzystów, oficerów WP, urzędników państwowych, którzy zginęli w drodze na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Powiedział m.in.  - Ofiary tragedii smoleńskiej to jest ostatni transport do Katynia. Znałem wielu z nich osobiście, miałem sposobność poznać ich postawę moralną, ich wierność sztandarom i hasłu - Bóg Honor Ojczyzna. Niektórzy modlili się w naszym kościele. To jest niewyobrażalna strata dla bliskich i dla ojczyzny.

W sposób szczególny zgromadzeni w świątyni modlili się za poległych w katastrofie pilotów, na czele z dowódcą Polskich Sił Powietrznych gen. Andrzejem Błasikiem. Po Mszy św. delegacja garnizonu i władze regionu złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem Polskim, który znajduje się na cmentarzu parafialnym, a ks. proboszcz z wiernymi odmówił modlitwę.   

Na cokole znajduje się napis: Poległym i walczącym za Wolną i Niepodległą Polskę w latach 1939-1989 i nadal… Pomnik dedykowany jest także żołnierzom, którzy dzisiaj walczą i giną pełniąc służbę w Wojsku Polskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.