PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Wiadomości

Druga rocznica tragedii smoleńskiej

Wtorek, 17 kwietnia 2012 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Mieczysław JasińskiZ inicjatywy komendanta garnizonu na Groniku ppłk. Dariusza Jaraszka 10 kwietnia w kościele p.w. św. Kazimierza w Kościelisku odprawiona została Msza św. w intencji tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej i 94 pozostałych ofiar katastrofy samolotu TU-154 oraz w intencji Ojczyzny.


Na uroczystości przybyli oficerowie garnizonu, władze Powiatu Tatrzańskiego, gminy Zakopane i Kościelisko oraz mieszkańcy Podhala. Gospodarz uroczystości, ks. proboszcz Jacek Mola w homilii wspomniał prezydenta RP i jego małżonkę, parlamentarzystów, oficerów WP, urzędników państwowych, którzy zginęli w drodze na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Powiedział m.in.  - Ofiary tragedii smoleńskiej to jest ostatni transport do Katynia. Znałem wielu z nich osobiście, miałem sposobność poznać ich postawę moralną, ich wierność sztandarom i hasłu - Bóg Honor Ojczyzna. Niektórzy modlili się w naszym kościele. To jest niewyobrażalna strata dla bliskich i dla ojczyzny.

W sposób szczególny zgromadzeni w świątyni modlili się za poległych w katastrofie pilotów, na czele z dowódcą Polskich Sił Powietrznych gen. Andrzejem Błasikiem. Po Mszy św. delegacja garnizonu i władze regionu złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem Polskim, który znajduje się na cmentarzu parafialnym, a ks. proboszcz z wiernymi odmówił modlitwę.   

Na cokole znajduje się napis: Poległym i walczącym za Wolną i Niepodległą Polskę w latach 1939-1989 i nadal… Pomnik dedykowany jest także żołnierzom, którzy dzisiaj walczą i giną pełniąc służbę w Wojsku Polskim.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.