PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Wiadomości

"Byłem posłem tej Ziemi" – wspomnienie o Ś.P. Lechu Kaczyńskim

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka19 kwietnia w Domu Ludowym w Kościelisku otwarta została wystawa zatytułowana "Byłem posłem tej Ziemi", poświęcona prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i przypominająca jego działalność jako parlamentarzysty okręgu podhalańsko-nowosądeckiego w latach 1991-93. Na ekspozycję złożyły się archiwalne zdjęcia, plakaty i wycinki z gazet. Wkrótce będzie ona prezentowana także w innych miejscowościach Podhala, Spisza i Orawy.


Pomysłodawczynią wystawy jest posłanka Anna Paluch, która przybliżyła przybyłym działalność Lecha Kaczyńskiego jako posła i prezesa NIK oraz jego związki z Podhalem.

- Na początku lat 90-tych Lech Kaczyński mieszkał w Sopocie, pracował w Warszawie, a okręg wyborczy miał tutaj. Był tu raz w miesiącu, odbył 300 spotkań, jego biuro poselskie udzieliło 600 porad prawnych. To był prawdziwy wzór parlamentarzysty - przypomniała Anna Paluch.

Na wernisażu obecna była Marta Kaczyńska, która dziękowała góralom za pamięć o ojcu. Do Domu Ludowego przybyli także parlamentarzyści Barbara Bartuś, Stanisław Kogut, a także Anna Fotyga, Elżbieta Kruk, Maciej Łopińsk i Andrzej Duda oraz lokalni działacze PiS-u.

Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odprawiona została Msza Św. w intencji Ś.p. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta RP, Jego Małżonki Ś.p. Marii Kaczyńskiej i wszystkich poległych w Katastrofie Smoleńskiej. Złożono także kwiaty pod krzyżem z ziemią ze Smoleńska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    25 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.