PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Wiadomości

Impreza PRL w Kościelisku

Czwartek, 26 stycznia 2017 r.
Autor: Monika Pitoń

Impreza PRL w KościeliskuTowarzysze i towarzyszki! Dnia 21 stycznia 2017 roku kolektyw partyjny złożony z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku zorganizował zabawę taneczną pod sztandarami „Niech żyje sojusz robotniczo-chłopski”. Plan zrealizowano w 120 procentach! Były śledziki, bigosik, udało się z wielkim trudem zdobyć wędliny. W ubikacji nie zabrakło papieru toaletowego! Służby sanitarne wykazały się wielką przezornością. Wodzirej Marek Wacławski serwował zakazaną muzykę prosto z kapitalistycznego Zachodu ale nie zabrakło hitów od bratnich narodów jak „Biełyje rozy”. Gościnnie wystąpiła Karin Stanek , czyli Kasia Stanowska śpiewając „Panią Kasię” a także „Jedziemy autostopem”.


Na parkiecie szaleli Bracia-Bliźniacy Józef i Staszek (w tych rolach panie z Partii Józefa Obrochta i Stasia Karpiel) i wszystkie inne panie musiały być czujne, bo bracia tańczyli jak prawdziwe demony tańca towarzyskiego . Reżyser „Blues Brothers” już wysłał pierwsze propozycje zatrudnienia Staszka i Józefa  do swojego nowego filmu. Negocjacje trwają.  Na sali Domu Ludowego szalały też dzieci-kwiaty, byli hipisi ze Śląska i z Podhala.Na parkiecie zauważyłam też Jane Fondę w złotych legginsach. Przybyło też szemrane towarzystwo znanego cinkciarza kręcącymi się dookoła dziewczynami. Na szczęście do ekscesów nie doszło.

Kolejka do Pani Oli która miała dyżur za barem nie była wcale taka długa. Na ścianach nie zabrakło też plakatów aby zwalczać stonkę i zbierać na wymarzonego malucha. Dzięki łańcuchom ilość widelców przed i po imprezie pozostała taka sama. Za co serdecznie dziękujemy szanownych towarzyszkom i towarzyszom którzy przybyli na imprezę. Z poważaniem : kolektyw partyjny KGW Kościelisko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.