PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Wiadomości

Konferencja miast partnerskich w Kościelsku

Środa, 1 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

Konferencja miast partnerskich w KościelskuW dniu 24 lipca w Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się konferencja na temat: „Rola i znaczenie dziedzictwa kulturowego w Polsce Francji i Słowacji na przykładzie praktyk Gminy Kościelisko oraz miejscowości Divion i Tvrdosin”. W konferencji uczestniczył mer Divion Jacky Lemoine i primator Twardoszyna Ivan Šaško. Gminę Kościelisko reprezentowali wójt Bohdan Pitoń, skarbnik Stanisława Czubernat i przewodniczący Rady Gminy Roman Krupa.


Konferencja była okazją do podsumowania długoletniej współpracy partnerskiej Gminy Kościelisko z Miastem Divion we Francji i z Gminą Twardoszyn na Słowacji.
Prezentacje przedstawione przez Skarbnika Gminy Kościelisko Stanisławę Czubernat pokazały liczne wspólne projekty zrealizowane ze słowacką gminą w ramach współpracy transgranicznej, a także efekty wymiany młodzieży między Gminą Kościelisko a Divion, która funkcjonuje od lat.
Młodzi ludzie z Divion, którzy przebywali w Kościelisku w ramach wymiany, mieli okazję opowiedzieć o swoim mieście, także młodzież z gminy Kościelisko opowiedziała o swojej małej ojczyźnie. O osiągnięciach Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku w dziedzinie pielęgnowania dziedzictwa kulturowego opowiedziała z kolei dyrektor ośrodka Małgorzata Karpiel-Bzdyk.
Punktem kulminacyjnym konferencji było podpisanie deklaracji o kontynuowaniu współpracy
między gminą Kościelisko a Divion, a także podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Miastem
Tvrdosin i Gminą Kościelisko w zakresie wspólnej realizacji projektu „Aktywna turystyka kluczem do rozwoju pogranicza”.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.