PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Kościelisko

Wiadomości

Święto Niepodległości w Kościelisku

Poniedziałek, 12 listopada 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

Święto Niepodległości w Kościelisku100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Kościelisko świętowało podczas dwudniowych obchodów. Uroczystości rozpoczęły się w Domu Ludowym, gdzie odbył się wieczór patriotyczny "Niepodległość w moim sercu". Świętowanie rozpoczął krótki występ Zespołu Polaniorze, po którym słowo o wolności wygłosił prof. Stanisław Hodorowicz. Kolejnym punktem programu było otwarcie wystawy "100 lat temu w Kościelisku", na której prezentowane są archiwalne zdjęcia wsi podarowane przez mieszkańców.


 Po nim rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci "Niepodległość w moim sercu". Decyzją Jury Nagrodą Wójta Gminy Kościelisko uhonorowany został Jakub Hudyka z Witowa, którego praca znalazła się na plakacie zapowiadającym gminne obchody. Wystawa oraz konkurs plastyczny przygotowane zostały wspólnie przez Związek Podhalan oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.
 
Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Hankę Rybkę z Zespołem.
 
Drugiego dnia gminne uroczystości odbyły się w Kościele Św. Kazimierza w Kościelisku. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny pod pomnikiem "Krzyż Polski" na placu obok kościoła odczytany został Apel Poległych, po którym wiązanki złożyli Wójt Gminy Koscielisko Bohdan Pitoń, przedstawiciele Rady Gminy oraz gminnych instytucji i stowarzyszeń. 
 
Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Wójt Gminy Koscielisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Koscielisko, Stowarzyszenie Blisko Tatr, Związek Podhalan Oddział Kościelisko, Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku oraz Parafia Św. Kazimierza w Kościelisku. 
Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.