PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

Czwartek, 22 października 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-KubińcaGminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza dzieci i młodzież z terenu Podhala, Spisza i Orawy do udziału w XIX Konkursie Recytatorskim im. Stanisława Nędzy-Kubińca, który odbędzie się 22 października 2015r. w Domu Ludowym w Kościelisku.


XIX MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI IM. STANISŁAWA NĘDZY - KUBIŃCA KOŚCIELISKO 22.10.2015 r.

REGULAMIN KONKURSU

Organizator      

Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, który  zaprasza dzieci i młodzież z Podhala, Spisza i Orawy do wzięcia udziału w konkursie.

Czas i miejsce

Konkurs odbędzie się w dniu 22 października 2015 roku (czwartek) w Domu Ludowym w Kościelisku. Przesłuchania rozpoczniemy o godz. 10.00

Cel konkursu

- Poznanie i popularyzacja poezji góralskiej

- Uczczenie pamięci Stanisława Nędzy - Kubińca - poety z Kościeliska

Warunki uczestnictwa

1) W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Podhala, Spisza i Orawy przygotowani przez szkoły lub inne instytucje kulturalne oraz przez rodziców.

2) Uczestnicy podzieleni będą na cztery grupy wiekowe:

I grupa: uczniowie klas 0 - I

II grupa: uczniowie klas II – III 

III grupa: uczniowie klas IV – VI

IV grupa: uczniowie gimnazjów

3) oraz dwie kategorie:

a) gwarową 

b) literacką

4) Każda szkoła czy instytucja może wytypować:

 • w kategorii gwarowej

w I grupie: uczniowie klas 0 – I  - 1 osoba

w II grupie : uczniowie klas II-III – 1 osoba

w III grupie: uczniowie klas IV – VI - 1 osoba

w IV grupie: uczniowie gimnazjów - 1 osoba

 • w kategorii literackiej

w I grupie: uczniowie klas 0 – I  - 1 osoba

w II grupie : uczniowie klas II-III – 1 osoba

w III grupie: uczniowie klas IV – VI - 1 osoba

w IV grupie: uczniowie gimnazjów - 1 osoba

 

5) W grupach wiekowych starszych, tj. III i IV grupie uczestnik recytuje dwa wiersze (bądź jeżeli utwory są długie to fragmenty wierszy): jeden wiersz autorstwa Stanisława Nędzy-Kubińca oraz drugi wiersz autorstwa dowolnie wybranego poety z Podhala, Orawy lub Spisza. W grupach wiekowych młodszych, tj. I i II grupieuczestnik recytuje dwa wiersze (bądź jeżeli utwory są długie to fragmenty wierszy) przy czym dopuszcza się recytację  obu wierszy autorów innych niż Stanisław Nędza- Kubiniec.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 18 20 700 51.

Kryteria oceny

- pamięciowe opanowanie utworu

- właściwa interpretacja

- ogólny wyraz artystyczny

- poprawność gwarowa (dotyczy kategorii gwarowej)

Nagrody

Jury przyzna nagrody dla 3 najlepszych wykonawców w każdej grupie wiekowej w obydwu kategoriach.  Jury może także przyznać wyróżnienia.

Nazwiska najlepszych recytatorów zostaną opublikowane w „Tygodniku Podhalańskim” i na stronach internetowych www.koscielisko.com.pl oraz www.koscieliska.pl .

Termin zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do dnia 20 października 2015 r.  na załączonych kartach zgłoszenia – w kartach należy wyraźnie zaznaczyć czy uczestnik recytuje cały wiersz, czy też jego fragment.

Prosimy szkoły, instytucje oraz rodziców o szczególne zwrócenie uwagi na poprawne przygotowanie recytatorów i wytypowanie do konkursu tych najlepszych.

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko informuje równocześnie, że służy pomocą w każdej sytuacji dotyczącej konkursu i zaprasza do współpracy podczas typowania najlepszych recytatorów.

Karty zgłoszenia dostępne na stronie www.koscielisko.com.pl prosimy dostarczać do  siedziby GOKR Kościelisko – ul. Nędzy – Kubińca 76, 34-511 Kościelisko, pocztą zwykłą lub elektroniczną: gokr@koscielisko.com.pl, bądź faxem  na numer 18 20 700 51 od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 16.30.

Zobacz w naszym sklepie:
 • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
  25 zł
 • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
  30 zł
 • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
  65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.