PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

SMAKI BABIEGO LATA

Sobota, 14 listopada 2015 r.
Autor: Maciej Stasiński

SMAKI BABIEGO LATAKoło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko i Związkiem Podhalan Oddział Kościelisko u zapraszają do wzięcia udziału w Konkursie na domowe nalewki SMAKI BABIEGO LATA. Konkurs odbędzie się w sobotę 14 listopada w Domu Ludowym o godz. 18:00.


Podczas konkursu wystąpi Zespół "Polaniorze" i zagra muzyka góralska.

Nalewki będą oceniane w dwóch kategoriach:
- nalewka owocowa
- nalewka ziołowa
Osoby, które chcą podzielić się swoimi wyrobami oraz stanąć do walki o atrakcyjne nagrody, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz wypełnienia karty zgłoszeniowej, którą można pobrać w cukierni Samanta w Kościelisku oraz w sklepie Majsterek w Kościelisku.

WSTĘP NA IMPREZĘ DOZWOLONY WYŁĄCZNIE DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZYŁY 18 ROK ŻYCIA.


Regulamin Konkursu  Domowych Nalewek  

„ SMAKI BABIEGO  LATA”   2015

 

 1. Konkurs  Domowych Nalewek  2015, zwany dalej konkursem o nazwie „smaki Babiego Lata” , jest imprezą integracyjno- towarzyską  mającą na celu promocję polskich tradycji nalewkarskich, odkrywanie receptur na najlepsze nalewki oraz nagradzanie ich twórców.

 2. Organizatorem  konkursu jest Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku, przy wsparciu Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – FIO 2015.

 3. W konkursie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

 4. Konkurs odbędzie się w Domu Ludowym w Kościelisku, w dniu 14. 11.2015 roku, o godzinie 18.00. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 5. Celem konkursu jest :

 • Kultywowanie tradycji przyrządzania nalewek;

 • Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej;

 • Popularyzowanie wiedzy na temat produkcji nalewek.

 1. Przedmiotem konkursu jest tradycyjna nalewka wytwarzana domowym sposobem. Do konkursu zgłaszać można nalewki, które nie są dostępne w komercyjnej sprzedaży. Do konkursu dopuszczone są nalewki wytworzone na bazie alkoholu pochodzącego z legalnego źródła.

 2. Konkurs obejmuje dwie kategorie :

 • Nalewka owocowa.

 • Nalewka ziołowa.

 1. Uczestnik konkursu może brać udział w obu kategoriach dostarczając produkt o pojemności minimum 0,5 l w dowolnej z kategorii ( w jednej lub obu kategoriach), w dowolnych ilościach.

 2. Produkt konkursowy należy dostarczyć najpóźniej do godz. 17.30; 14 listopada 2015 roku, do Domu Ludowego, w Kościelisku.

 

 1. Zgłaszanie nalewek do konkursu:

 • Zgłaszana do konkursu nalewka  musi mieć na etykiecie zawarte następujące informacje: nazwę i główny składnik, z którego nalewka została przyrządzona ( główny składnik to określenie ogólne np. wiśniowa, ratafia, ziołowa, krupnik,  miętowa,  korzenna itp.);

 • Ważne, by etykieta pomijała nazwę wytwórcy;

 • Zgłaszane do konkursu butelki, w chwili zgłoszenia, powinny mieć przywieszone etykiety- kartki, z nazwą wytwórcy i adresem. W momencie przystąpienia nalewek do konkursu etykiety- kartki z nazwą wytwórcy i adresem  zostaną usunięte i zastąpione numerkami, by zapewnić anonimowość poszczególnym wytwórcom;

 • Nalewki zgłoszone do konkursu zostaną przekazane Komisji Konkursowej;

 • Pozostała po ocenie część zgłoszonego produktu przekazana zostanie do degustacji  publiczności, w celu wyłonienia „ Nalewki Publiczności”.

 1. Oddając produkt do konkursu należy wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA, którą można pobrać i składać w sklepie MAJSTEREK przy ul. St. Nędzy-Kubińca 184, Kościelisko lub w cukierni „Samanta” przy ul. St. Nędzy-Kubińca 181, Kościelisko lub pobrać ze wskazanych stronach internetowych i złożyć bezpośrednio przed konkursem w Domu Ludowym w Kościelisku, dnia 14.11.2015, do godziny 17.30. Ww punktach można tez zapoznać się z Regulaminem konkursu.

 2. Ocena przedmiotu konkursu:

 • Do oceny przedmiotu konkursu powołana jest 10-cio osobowa Komisja Konkursowa, która z kolei wybierze spośród siebie po jednym Przewodniczącym każdej z dwóch sekcji: owocowej i ziołowej.

 • Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji dokonają degustacji zgłoszonych do konkursu nalewek w wyznaczonym miejscu, zapewniając członkom komisji swobodne dokonywanie oceny, bez udziału osób trzecich, w warunkach zapewniających anonimowość poszczególnym wytwórcom nalewek przystępującym do konkursu.

 1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie w określonych terminach prawidłowo wypełnionej Karty Zgłoszenia oraz dostarczenie nalewek w ustalonej ilości.

 2. Jeden uczestnik może zgłosić nieograniczonej ilości nalewki z kategorii owocowej i ziołowej. Organizator zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości zgłaszanych  nalewek ziołowych do 1 sztuki.

 3. Komisja wybierze trzy najsmaczniejsze nalewki z każdej kategorii oceniając je w skali od 1 do 10pkt.

 4. Ocenie konkursowej podlega :

 • kolor i klarowność nalewki;

 • bukiet aromatu;

 • oryginalność składników;

 • harmonia – równowaga elementów: smaku, aromatu, cukru , kwasowości.

 1. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 14 listopada 2015r, przez Przewodniczącego Komisji.

 2. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe.

 3. Nagroda Publiczności zostanie przyznana na podstawie niejawnego głosowania osób uczestniczących w degustacji.

 4. Decyzja Komisji jest nieodwołalna i ostateczna.

 5. Regulamin konkursu jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu  i  wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.

 

 

 1. Regulamin jest dostępny w miejscach składania kart zgłoszeniowych oraz na stronach:

www.gospodynie.org

www.koscielisko.com.pl

www.koscieliska.pl

 1. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wprowadzenie danych osobowych do bazy danych organizatora oraz instytucji wspierających organizatora w  organizacji konkursu; a także przetwarzanie ich, zgodnie z ustawą z dn. 29-08-1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883); a także udzieleniem zgody organizatorowi na  nieodpłatnie prawa wielokrotnego wykorzystywania zdjęć z wizerunkiem uczestnika konkursu.

 2. Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, nieograniczona w zdolności do czynności prawnych, która zapoznała się z powyższą treścią, w pełni ją akceptując.  

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.