PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"VIII Szlak bez Granic"

Sobota, 4 marca 2017 r.
Autor: Elżbieta Filipiec

"VIII Szlak bez Granic"4 marca 2017 r.(sobota) o godz. 10.00 przy górnej stacji narciarskiej Witów-Ski rozpocznie się "VIII Szlak bez Granic” na trasie Witów–Oravice. Patronat nad imprezą, podobnie jak w latach ubiegłych, objęli Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowacji. W rozpoczęciu biegu weźmie udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.


Podczas inauguracji biegu planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu oraz z zapoznania się z regulaminem.

Mapa biegu dostępna na stronie Urzędu Gminy Kościelisko www.gminakoscielisko.pl


REGULAMIN MARSZU INTEGRACYJNEGO VIII SZLAK BEZ GRANIC  (04.03.2017 r.) 

Start: godz. 10.00 – Stacja Narciarska Witów-Ski (górna Stacja)

Meta: dolna stacja Meander Park

 

 1. CEL IMPREZY

Celem imprezy jest popularyzacja nordic walking, między zaprzyjaźnionymi gminami: Miasto Tvardoszyn, Gmina Kościelisko a także ośrodkami narciarskimi z Witowa (Witów-Ski) i Oravic (Meander Ski) a także integracja polskich i słowackich uczestników biegu.

Organizator zastrzega, że w przypadku wystąpienia większych opadów śniegu istnieje możliwość uzupełnienia formy biegu o narciarstwo biegowe.

Informacje w tym zakresie będą podawane na bieżąco.

 

 1. DATA I MIEJSCE

Bieg odbędzie się 04.03.2017 r. (sobota). Start w Witowie (Witów-Ski: górna stacja - PL), meta w Oravicach (Meander Park: górna stacja Meander Ski- SK).

Organizator udostępnia bezpłatny transport z Tvrdosina do Witowa

Zbiórka na parkingu - Meander Ski - godz. 7:30

Odjazd godz. 8.00 (Autobus oznaczony plakatem VIII SZLAK BEZ GRANIC)          

Wyjazd na górną stację koleją krzesełkową do godz. 8.45

 

 1. ZAPISY I  NUMERY STARTOWE

Zapisy i nr startowe wydawane będą od godz. 8.00 przy górnej Stacji Witów-Ski.  Zawodnicy po otrzymaniu numerów startowych udają się na miejsce startowe

Zapisy telefoniczne: 18 20 713 30 do 03.03.2017 r. włącznie

 

    4.   START

Wspólny start przewidziany jest o godz. 10.00 w Witowie, przy górnej Stacji Narciarskiej Witów-Ski.

 

    5.   TRASA

Trasa przygotowana jest do marszu nordic walking i oznaczona jest co kilkaset metrów czerwono-białą taśmą ostrzegawczą. Uczestnicy zobowiązani są do podążania po przygotowanej trasie i za znakami ostrzegawczymi oraz do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na trasie znajdują się 6 punktów kontrolnych i łącznościowych z Horską Slużbą i ratownikami  medycznymi. W   razie problemów zdrowotnych należy niezwłocznie poinformować H.S. Zawodnicy zobowiązani są do udzielenia innym uczestnikom wszelkiej pomocy lub asysty w razie problemów.

 

    6.  META

Meta znajduje się przy dolnej stacji Meander Park

Zawodnik na mecie zobowiązany jest do podania swojego numeru sędziemu mety.

Nie ma pomiaru czasu na trasie. Marsz zakończy się po przybyciu ostatniego zawodnika.

Około godz. 12:30 przy dolnej stacji Meander Park w Oravicach odbędzie się wręczenie pucharów i pamiątkowych medali.

  

  7.   POCZĘSTUNEK

Po zakończeniu biegu zawodnicy zaproszeni są poczęstunek przy dolnej Stacji Meander Ski w Oravicach

Wszyscy uczestnicy otrzymają darmowe wejściówki na baseny termalne w Oravicach

 

   8.   POWRÓT

Organizator udostępnia bezpłatny transport uczestników do Witowa. Odjazd pierwszego autobusu planowany jest po zakończeniu biegu i wręczeniu Pucharów około godz. 13:00. Następne odjazdy planowane są w godz. 13.30, 14.30.

Osoby chcące powrócić tą samą trasą do Witowa robią to na własną odpowiedzialność

 

   9.   ZGODA NA UDZIAL W ZAWODACH I UBEZPIECZENIA

Każdy uczestnik oświadcza i zobowiązuje się, że startuje na własną odpowiedzialność i posiada odpowiednie zaświadczenie lekarskie zezwalające na start w zawodach.

Zawodnicy nieletni (do lat 18-stu) muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach i przekazać ją przed wydaniem numeru startowego. Brak takiego oświadczenia wyklucza z udziału w biegu. Organizatorzy  zalecają  ubezpieczenie się od NW. Organizator nie ubezpiecza zawodników od NW

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki w czasie trwania imprezy wynikające z nieprzestrzegania zasad określonych w niniejszym regulaminie.

Uczestniczyć w biegu mogą wyłącznie osoby nie mające przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu i startu w zawodach narciarskich.

Zgłoszenie się do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszych ustaleń.

 

   10.   POSTANOWIENIA  KOŃCOWE

Organizator zastrzega prawo do odwołania biegu, skrócenia lub zmiany trasy oraz przeniesienia marszu na inny termin, jak również do innych zmian, ze względu na  bezpieczeństwo zawodników. Przyjmuje się, że zgłoszenie się do zawodów (wpis na listę zawodników) jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Organizatorowi.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez uczestników na trasie biegu.

Informacja dodatkowe:

- zawodnicy podpisują obowiązkowe oświadczenie, o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w marszu, o starcie na własne ryzyko i odpowiedzialność oraz o postępowaniu zgodnie z regulaminem zawodów

- za zniszczenie, uszkodzenie lub nieoddanie numeru startowego po zawodach oplata karna 25,- € / 100 zł

- na uczestników zawodów po zakończeniu biegu przygotowany zostanie posiłek regeneracyjny

Zobacz w naszym sklepie:
 • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
  40 zł
 • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
  180 zł
 • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  8 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.