PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"Dawno temu w Dzianiszu"

Piątek, 27 lipca 2018 r.
Autor: GOKR Kościelisko

"Dawno temu w Dzianiszu"Zapraszamy na wernisaż wystawy "Dawno temu w Dzianiszu" 27 lipca 2018 o godz. 18:00. Siedziba GOKR Kościelisko (obok poczty) ul. Nędzy Kubińca 76. "Dawno temu w Dzianiszu" - Leszek J. Pękalski.


Nieco ponad 40 lat temu - w 1977 r. -  młody fotografik z Sopotu wędrował po wsiach Podhala, starając się rejestrować sylwetki i codzienne czynności ówczesnych mieszkańców m.in. Dzianisza, Jurgowa i Rzepisk, a więc wsi nieodległych od Zakopanego. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu, który teraz, jest przywołaniem tamtego Podhala, jakiego już dziś prawie nie ma. Obecnie Leszek. J. Pękalski, to uznany twórca, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, a tamte fotografie, w postaci wystawy Dawno temu na Podhalu odwiedziły już m.in. Lille we Francji, Bielsko-Białą, Szczecin i Sopot. Z tego zestawu, na potrzeby ekspozycji w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej  Kościelisko, zostały wybrane tylko  fotografie z Dzianisza, a sama wystawa otrzymała tytuł Dawno temu w Dzianiszu. Dzięki tej prezentacji spełni się życzenie jej autora, kiedyś wypowiedziane: „Marzy mi się powrót do tych miejsc i konfrontacja tamtych obrazów z dzisiejszą rzeczywistością, zapewne bardzo już inną. Siła i nostalgia fotografii...”.
 
Ekspozycja wystawy w Kościelisku przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.