PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

Konkurs na Tradycyjny Koszyczek Wielkanocny

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Autor: Elżbieta Filipiec

Konkurs na Tradycyjny Koszyczek WielkanocnyGminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na Gminny Konkurs na Tradycyjny Koszyczek Wielkanocny 20.04.2019 r. (Wielka Sobota) godz. 12.00 po święceniu pokarmów przy kościele parafialnym w Kościelisku.


 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU NA TRADYCYJNY KOSZYCZEK WIELKANOCNY
 
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XII edycji Konkursu na tradycyjny koszyczek wielkanocny. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych konkurs zgromadzi nie tylko mieszkańców miejscowości, w której się akurat odbywa, ale że przyjadą na niego także osoby z pozostałych miejscowości Gminy Kościelisko.
 
Regulamin dla uczestników konkursu:
1. Miejsce: Konkurs co roku odbywa się kolejno w poszczególnych miejscowościach Gminy Kościelisko, w roku 2019 będzie to KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W KOŚCIELISKU.
 
2. Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji święcenia pokarmów połączone z tradycjami podhalańskiej wsi.
 
3. Adresaci konkursu: Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży z Gminy Kościelisko do lat 16.
 
4. Wytyczne dotyczące oceny koszyczków:
Koszyczki oceniane będą w jednej kategorii: Tradycyjny koszyczek wielkanocny
- zawartość koszyczka: co najmniej 7 rodzajów pokarmów: chleb, sól, jajko, wędlina, ser, chrzan i   ciasto (baba wielkanocna), masło
- dekoracja koszyczka: koszyk winien być z wikliny, słomy, wyścielony serwetą, chustą lnianą, -   ozdobiony zielenią bukszpanu, mirtu lub gałązek borówki
- strój właściciela koszyczka: tradycyjne ubranie góralskie
 
5.Jury przyzna nagrody za I, II i III miejsce i wyróżnienia w zależności od ilości i poziomu artystycznego koszyczków.
 
6. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w Wielką Sobotę tj. 20.04.2019 r. PO ŚWIĘCENIU POKARMÓW O GODZINIE 12.00 przy KOŚCIELE PARAFIALNYM W KOŚCIELISKU
 
7. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 18 20 70 051
Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.