PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Koszalin

Rozmaitości

Józef Pitoń kolejny raz gościł w Koszalinie

Niedziela, 3 listopada 2013 r.
Autor: Janina Łępa

Józef Pitoń kolejny raz gościł w KoszalinieJózef Pitoń kolejny raz gościł w Koszalinie. W czasie tego pobytu na Pomorzu odbyło się wiele spotkań z młodzieżą szkolną, ze starszymi czytelnikami filii nr 9 Koszalińskiej biblioteki gościł także w Świeszynie w „Multimedialnym Centrum Kultury „e-Eureka”. Spotkania te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Józef Pitoń to znana postać w Koszalinie jak i w całym powiecie koszalińskim, cieszy się ogromną popularnością swoją pozytywną energią zaraża wszystkich. Wszyscy z zainteresowaniem słuchają jego opowieści, jego gawęd. W szkołach natomiast ogromnym powodzeniem cieszą się kursy tańca góralskiego.


Józef Pitoń spotkał się z poetą Zygmuntem Królakiem, z wójtem Gminy Świeszyno  Ryszardem Osiowym, który uczestniczył w spotkaniu, z dziennikarką Magdą Omilianowicz, która kolejny już raz uczestniczyła w spotkaniu w Koszalińskiej bibliotece. Dziennikarka pracuje w tej chwili nad kolejną książką a spotkania z Józefem zaowocowały tym, że jeden z rozdziałów jej książki poświęcony będzie Józefowi. Promocja wspomnianej książki odbędzie się wiosną 2014 r, na którą dziennikarka już dziś Józefa Pitonia zaprasza.

Ogrody „Hortulus” w Dobrzycy w jesiennej szacie, spacery brzegiem morza w czasie sztormu i podczas spokojnego morza, spotkanie z rybakami w Chłopach, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i wyjazd do Szymbarka te wycieczki uświetniły pobyt Józefa Pitonia na Pomorzu. Dziękujemy za wspaniałe lekcje i ponownie zapraszamy...

http://www.swieszyno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1478:goral-w-wieszynie-czyli-jozef-pito-vs-jagody-i-jarzbiny&catid=1:najnow

www.biblioteka.koszalin.pl/filia9/2410-1425-gawedy-pana-jozefa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    45 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.