PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Kultura

"Gwiozdkowo opowiostka" Hani Rybki

Piątek, 15 stycznia 2010 r.
Autor: Jolanta Kogut

fot. Barbara DąbrowskaW mroźny, styczniowy wieczór, do białoproądnickiego dworu w Krakowie zawitali z gór wspaniali goście. Hania Chowaniec-Rybka po raz kolejny ze swoimi przyjaciółmi udowodniła, jak wielka jest siła góralskiej muzyki. Koncert kolęd, pastorałek i góralskich pieśni sprawił, że słuchacze raz w ciszy i skupieniu, a to znowu z temperamentem godnym naszych góralskich gości włączali się do wspólnego śpiewania. Bisom nie było końca! Hani towarzyszyli znakomici muzycy: na skrzypcach Andrzej Polak, Andrzej Jarząbek, na basie i kontrabasie Robert Czech, na altówce, skrzypcach Paweł Trebunia-Tutka.


Gościem specjalnym tego wieczoru był Józef Pitoń, znakomity gawędziarz, którego w Krakowie przedstawiać nie trzeba, ale warto przypomnieć, że 55 lat temu, współtworzył istniejący do dzisiaj studencki zespół góralski „Skalni”. Jego obecność na koncercie sprawiła, że ten wieczór stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. A gdy Pan Józef sypną owsem na szczęście, na zdrowie na ten nowy rok, to wszyscy mieli pewność, że będzie to dobra wróżba!
Zapraszając do Dworku Białpoprądnickiego na koncert zespołu „Hania Rybka” mówiliśmy, że warto przyjść, bo w tej muzyce i śpiewaniu jest taka energia, że starczy na dobry początek Nowego Roku. Po koncercie jesteśmy pewni, że także i na dłużej. Niech więc nam się darzy przez cały rok, a Hani Chowaniec-Rybce i jej muzykom dziękujemy za piękny koncert, i czekamy na kolejny.

A kolejny koncert już 16 stycznia (sobota) w Kościółku na Harendzie w Zakopanem o godz. 16.30.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.