PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Inauguracja Roku Antoniego Rząsy

Środa, 27 stycznia 2010 r.   Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Inauguracja Roku Antoniego Rząsy25 stycznia wernisaż wystawy "Antoni Rząsa. Rzeźby Niedokończone" zainaugurował Rok Antoniego Rząsy mający upamiętnić artystę w 30-lecie śmierci. Rocznica ta przypadła dokładnie w dniu 26 stycznia. Z tej okazji w Starym Kościółku przy ulicy Kościeliskiej odprawiona została msza św. za duszę artysty, a w Urzędzie Miasta Zakopane odbył się wykład Doroty Brajerskiej-Omieczyńskiej, wybitnej znawczyni twórczości Antoniego Rząsy oraz projekcja filmów jemu poświęconych. Był to jednak tylko początek obchodów Roku Antoniego Rząsy, który obejmie cykl wydarzeń mający na celu zwrócenie uwagi na dorobek artystyczny jednego z najoryginalniejszych i najważniejszych twórców polskich XX wieku oraz ukazanie jego twórczości w bogatym kontekście sztuki polskiej i światowej. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.