PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kraków

Sport

Testy na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego

Sobota, 29 października 2011 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Testy na krakowskiej Akademii Wychowania FizycznegoPo powrocie ze zgrupowania na austriackim lodowcu Hintertux team młodych narciarzy alpejskich objęty programem TAURON OlimpijSki poddany został drugiej serii profesjonalnych testów sportowych. Podobnie jak w maju br. testy zostały przeprowadzone przez naukowców z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Broniława Czecha.


Termin wykonywania badań na AWF nie jest przypadkowy. Wraz z nadchodzącą wielkimi krokami zimą, powoli kończy się sezon przygotowawczy alpejczyków, a pierwsze starty w zawodach czekają ich już na przełomie listopada i grudnia. Tym samym, należało sprawdzić efektywność prowadzonych treningów i ocenić potencjał młodych sportowców przed intensywną sportową walką jaka czeka ich przez cały sezon.

Podobnie jak podczas poprzedniej serii testów, ich koordynatorem był prof. dr hab. Szymon Krasicki. Całości przedsięwzięcia od początku patronował Jego Magnificencja Rektor AWF prof. dr hab. Andrzej Klimek, który już przy poprzedniej wizycie teamu na AWF, zaznaczał jak cenną inicjatywą jest projekt TAURON Bachleda Ski. Dzięki współpracy z uczelnią oraz fachową wiedzą jej pracowników naukowych, poprzez badania fizjologiczne i wydolnościowe zbadano potencjał psychomotoryczny zawodników, a także sprawdzono ich siłę w testach biomechanicznych. Dodatkowo, z wykorzystaniem przyrządów elektronicznych, próbie poddane zostały dwa niezmiernie ważne w narciarstwie alpejskim parametry - równowaga statyczna i dynamiczna.

- Bardzo cenię sobie współpracę z krakowskim AWF-em. Do tej pory nikt nie poddawał fachowym badaniom tak młodych zawodników, będących na początku swojej drogi do prawdziwego wyczynowego narciarstwa. W dzisiejszej dobie ścisła współpraca sportowców i trenerów z naukowym zapleczem jest absolutnie nieodzowna a bez niej nie jest możliwe marzenie o jakimkolwiek sukcesie - podkreślał Andrzej Bachleda - Curuś, pomysłodawca projektu TAURON Bachleda Ski.

Dane zebrane podczas serii badań, zostaną teraz opracowane i porównane z tymi jakie uzyskano w maju. Dzięki tym informacjom, trenerzy prowadzący szkolenie młodych zawodników a także sami zawodnicy, będą lepiej znali sportowe możliwości jakimi dysponują, co niewątpliwie przysłuży się efektywniejszemu ich wykorzystaniu.

Więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.