PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Kraków

Sport

Burmistrz Marek Fryźlewicz Mecenasem Futbolu Małopolskiego

Czwartek, 6 czerwca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZ rąk Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka odebrał w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa medal Mecenasa Futbolu Małopolskiego Burmistrz Marek Fryźlewicz. Małopolski Związek Piłki Nożnej wraz ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski docenił wkład samorządowców z całego województwa w utrzymywanie piłki, zwłaszcza w zakresie pomocy młodzieży. Z Podhala po medale pojechało zaledwie czterech samorządowców i jeden przedsiębiorca.


- Był taki moment w pewnym czasie, kiedy idea budowy Orlików w Polsce wybuchła takim ogromnym sukcesem i mu tu w terenie zastanawialiśmy się, czy aby nie nastąpiło pewne zawłaszczenie powodu do dumy – retorycznie pytał Prezes MZPN Ryszard Niemiec. - Czy władze centralne, rząd i ministerstwo nie osierocili trochę w prawie do satysfakcji z tego dużego osiągnięcia, jakim jest tak wielka ilość Orlików, a tymi sierotami zostały samorządy wojewódzkie i gminne – zauważył Prezes Niemiec. Szybko wyliczył, że to właśnie samorządy poniosły co najmniej dwie trzecie kosztów budowy boisk. Podkreślił, że właściwe wykorzystanie tej infrastruktury należy do działaczy piłkarskich, natomiast przyznał, że zaspali oni z uznaniem zasług wobec samorządowców i nie szczędził za to przeprosin. 

W Nowym Targu powstały trzy Orliki. Koło Gimnazjum nr 1 i przy szkołach podstawowych nr 2 i 3. Ponadto jeszcze przed Orlikami koło Gimnazjum nr 2 powstało boisko ze sztuczną trawą w ramach programu „Blisko Boisko” i wyremontowane zostało trawiaste boisko obok lodowiska, tam również można grać w siatkówkę i koszykówkę. Obecnie prowadzona jest modernizacja Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego, zaś w ostatnich dniach ogłoszony został przetarg na modernizację boiska przy Hali „Gorce”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.