PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

Pilnujemy Mu tych szlaków

Środa, 27 marca 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikFundacja Szlaki Papieskie po raz kolejny odwiedziła Metropolitę Krakowskiego ks. kard Stanisława Dziwisza. Podczas sprawozdania z ubiegłorocznej działalności prezes Fundacji Urszula Własiuk wymieniła również Nowy Targ, który uczcił pobyt bł. Jana Pawła II tablicą pamiątkową na willi „Szarotka”. Prezes wręczyła Metropolicie nowy tom przewodnika „Szlaki Papieskie” wydawane w serii Edycji Świętego Pawła w Częstochowie.


- Cieszę się bardzo z tej kolejnej pozycji, która poprzez piękno naszej polskiej przyrody przybliża nas do Sługi Bożego Jana Pawła II, który tę przyrodę kochał i czerpał z niej natchnienie do miłości jej Stwórcy – dziękował kardynał Dziwisz. - Prezentowana książka jest niezwykłym opisem szlaków, ktore przemierzał z młodzieżą akademicką nasz wielki rodak, ks. Karol Wojtyła, potem biskup pomocniczy w Krakowie i Metropolita Krakowski. Na każdej stronie książki - poprzez odpowiednio dobrane teksty i fotografie - On jest obecny. On prowadzi nas i pokazuje nam piękno naszej ojczystej przyrody, piękno napotykanej po drodze architektury i ludzi gór, którzy urzekają swoją prostą i głęboką wiarą – podkreślił Metropolita. 

Fundacja Szlaki Papieskie powstała pod koniec 2003 r. Jej celami są m.in. wychowywanie i edukacja społeczeństwa, a szczególnie dzieci i młodzieży, oraz zachęcanie do aktywnego wypoczynku i rekreacji, troska o istniejące szlaki papieskie i tworzenie nowych udokumentowanych papieskich szlaków turystycznych, a także ochrona dziedzictwa kulturowego. Jednym z najważniejszych zdań, którymi się kieruje, to słowa wypowiedziane przez bł. Jana Pawła II na lotnisku w Nowym Targu w 1979 r. „Pilnujcie mi tych szlaków”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.