PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

„Kryształ Soli”

Niedziela, 20 grudnia 2015 r.
Autor: PTH NT

„Kryształ Soli”W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształ Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego. Nagroda została ustanowiona w celu wzmacniania wizerunku organizacji pozarządowych, popularyzowania dobrych praktyk oraz promowania działań najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce.


Spośród 52 zgłoszeń w tegorocznej edycji jury wyróżniło organizacje w kilku kategoriach. Wśród laureatów „Kryształów Soli” znalazło się m.in. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Natomiast wyróżnienie w kategorii aktywizacja gospodarcza i obywatelska przyznano Polskiemu Towarzystwu Historycznemu Oddział w Nowym Targu za „bezcenny wkład w rozwój i pielęgnowanie tradycji, historii oraz kultury regionalnej, promowanie i kreowanie obywatelskich postaw społecznych, poczynając od dzieci aż po seniorów, aktywizację lokalnej społeczności do włączenia się w działania na rzecz rozwoju regionu z zachowaniem jego dorobku oraz tożsamość historycznej i naukowej”. 

Wyróżnienie rąk Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego i Grzegorza Lipca członka zarządu odbierali Iwona Pawłowska i Robert Kowalski. Nowotarskich historyków do tej prestiżowej nagrody zgłosił  Stanisław Barnaś, Radny Województwa Małopolskiego „doceniając wieloletni  wkład stowarzyszenia w rozwój regionalnych badań naukowych oraz liczne przedsięwzięcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży”.

Przyznana nagroda jest ogromnym wyróżnieniem dla środowiska podhalańskich historyków i regionalistów oraz ukoronowaniem wieloletniej działalności szeregu działaczy Polskiego Towarzystwa Historycznego. Stanowi jednocześnie zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim byłym i obecnym członkom oddziału, bez których zaangażowania, pasji i ciężkiej pracy trudno sobie wyobrazić bieżące funkcjonowanie stowarzyszenia oraz osiągniecie tego niewątpliwego sukcesu. Należy w tym miejscu podziękować również wszystkim instytucjom kultury, nauki, wyższym uczelniom i stowarzyszeniom tudzież władzom samorządowym różnych szczebli za wieloletnią, owocną i konstruktywną współpracę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.