PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

"Gra w kolory"

Sobota, 17 lipca 2010 r.
Autor: Bożena Pietras

"Gra w kolory"W najbliższą sobotę kolejne wydarzenie letniego sezonu w Etnice: wernisaż wystawy i pokaz warsztatu Anny Nędzy-Kubiniec z Kościeliska.


ANK to jedna z najwybitniejszych hafciarek na Podhalu - twórczyni łącząca przekaz rodzinnej tradycji z nienaganną techniką i wybitnym wyczuciem koloru. Znakomicie haftuje zarówno tradycyjne motywy podhalańskie, jak i własne wariacje i motywy zgoła nowoczesne...
Ciekawostka: pokażemy nie tylko jej hafty tradycyjne (piękne!), ale i nowoczesne pomysły ANK, łącznie z próbami haftu abstrakcyjnego - geometrycznego (tak!). To dla ducha, a dla ciała - jak zwykle degustacja rodzimych win małopolskich, prawdziwie oscypki i pyszne domowe wypieki od Artystki.
Wernisaż wystawy "Gra w Kolory" - 17 lipca br. (sobota), początek godz. 17:00.
Zapraszamy - na niezwykły początek wieczoru.

Bożena Pietras - Goc i zespół GALERII ETNIKA

Kraków
ul.Gołębia 2/ I piętro,
tel. 662 37 23 03
mail: galeriaetnika@gmail.com
wtorek-piątek 13.00-19.00
sobota 11.00-17.00

Galeria ETNIKA - działa od grudnia 2009 roku; jest wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Małopolskie Towarzystwo Doradcze oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury. Prowadzi działalność non-profit, korzysta ze wsparcia ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.