PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

"Gra w kolory"

Sobota, 17 lipca 2010 r.
Autor: Bożena Pietras

"Gra w kolory"W najbliższą sobotę kolejne wydarzenie letniego sezonu w Etnice: wernisaż wystawy i pokaz warsztatu Anny Nędzy-Kubiniec z Kościeliska.


ANK to jedna z najwybitniejszych hafciarek na Podhalu - twórczyni łącząca przekaz rodzinnej tradycji z nienaganną techniką i wybitnym wyczuciem koloru. Znakomicie haftuje zarówno tradycyjne motywy podhalańskie, jak i własne wariacje i motywy zgoła nowoczesne...
Ciekawostka: pokażemy nie tylko jej hafty tradycyjne (piękne!), ale i nowoczesne pomysły ANK, łącznie z próbami haftu abstrakcyjnego - geometrycznego (tak!). To dla ducha, a dla ciała - jak zwykle degustacja rodzimych win małopolskich, prawdziwie oscypki i pyszne domowe wypieki od Artystki.
Wernisaż wystawy "Gra w Kolory" - 17 lipca br. (sobota), początek godz. 17:00.
Zapraszamy - na niezwykły początek wieczoru.

Bożena Pietras - Goc i zespół GALERII ETNIKA

Kraków
ul.Gołębia 2/ I piętro,
tel. 662 37 23 03
mail: galeriaetnika@gmail.com
wtorek-piątek 13.00-19.00
sobota 11.00-17.00

Galeria ETNIKA - działa od grudnia 2009 roku; jest wspólnym przedsięwzięciem Stowarzyszenia Małopolskie Towarzystwo Doradcze oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury. Prowadzi działalność non-profit, korzysta ze wsparcia ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.