PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

„MALI HAMERNICY” - 29 lat

Sobota, 12 października 2013 r.
Autor: NCK

„MALI HAMERNICY” - 29 latDziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” obchodzi 29 urodziny. Jubileuszowa uroczystości odbędzie się 12 października 2013 roku w Krakowie, w Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) o godz. 16.00. Koncert będzie dedykowany naszym nauczycielom i wychowawcom w dniu ich Święta Edukacji Narodowej oraz koledze Alanowi Kozłowskiemu, choremu na złośliwego nowotwora.


Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” powstał 1.09.1984 roku. Jest Zespołem amatorskim. Działa przy Nowohuckim Centrum Kultury. Członkami Zespołu są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, w różny sposób spowinowaceni z rodami góralskimi. Do tej pory dał prawie 600 koncertów, prezentując w formie autentycznej folklor Skalnego Podhala. Przedstawia następujące programy artystyczne: „Nad potokiem”, „Mali kolędnicy”, „Pasenie gęsi”, „Zabawiacka”, „Majowe kwiotecki”, „Polak Papieżem”, „Mała szopka”, „Na naskom nucicke”, „Jasełka Góralskie”.

Zespół jest wielokrotnym laureatem Przeglądów Krakowskich, festiwali: w Żywcu, Bukowinie, Poroninie, Rabce, Stalowej Woli, Przemyślu i innych festiwali dziecięcych w Polsce i za granicą. Odbył dwadzieścia siedem wojaży, m. in. do Bułgarii, na Słowację, do Niemiec, na Węgry, do Estonii, do Rosji, do Serbii i do Watykanu. Jest posiadaczem „Medalu Pomocnej Dłoni”, Medalu Festiwalu „Papieża nam Polska dała”, Medalu 10-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Odznaczeniem „Honoris Gratia”.

„MALI HAMERNICY” koncertują społecznie w domach opieki społecznej, domach dziecka, dla swoich rówieśników, działając w akcji „Trza mieć serce”, rozpoczęły akcję „Dla dzieci z wrodzonymi wadami serca”, propagują własny apel „Folklor-Przyroda-Ekologia” powierzając dzieciom opiekę nad ogródkami i zieleńcami. Realizują „Lekcje z Folklorem„. Ponadto biorą udział w takich imprezach jak: „Dzień Matki”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Dziecka”, „Dzieci Dzieciom”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” itp.

Zespół posiada nagrania w Radio i Telewizji Polskiej, w krajach w których przebywał oraz własne.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.