PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Wiadomości

VIII Kongres Polonii Medycznej

Czwartek, 20 czerwca 2013 r.
Autor: dr Bronisław Orawiec

VIII Kongres Polonii MedycznejW dniach 23-26 maja 2013 r. odbył się VIII Kongres Polonii Medycznej – I Światowy Kongres Lekarzy Polskich w Krakowie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Organizatorem Kongresu była Okręgowa Izba Lekarska (OIL) w Krakowie oraz Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych (FPOM). Obrady odbyły się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM przy ul. św. Łazarza 16 w Krakowie. Zorganizowano 19 sesji naukowych, a hasło Kongresu brzmiało: „Inspirując jakość, wspólnie podnosimy standardy i poprawiamy rezultaty leczenia”. W Kongresie wzięło udział ponad 900 osób, głównie lekarzy polskiego pochodzenia z 27 krajów świata. Kongres odbył się w 120 rocznicę powstania pierwszego na ziemiach polskich samorządu lekarskiego.


Inauguracja Kongresu odbyła się podczas uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez JE ks. kardynała Stanisława Dziwisza w Bazylice Mariackiej przy Rynku Głównym w Krakowie, natomiast otwarcie Kongresu z częścią artystyczną miało miejsce w Operze Krakowskiej, na które przybyło wielu dostojnych gości, w tym wielu przedstawicieli polityki, nauki, kultury, a także uczestnicy Kongresu. 

Związek Lekarzy Polskich (ZLP) w Chicago reprezentowała liczna grupa osób, aktywnie uczestnicząca w Kongresie jako prelegenci albo moderatorzy sesji naukowych. Miałem zaszczyt uczestniczyć jako moderator jednej z bardzo interesujących sesji pt. „Możliwość poprawy wyników leczenia zależy od nas samych: doniesienia różne”, a także współorganizować turniej tenisowy jako imprezy towarzyszącej Kongresowi. W czasie Kongresu odbyły się również spotkania członków Rady Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych z zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, podczas którego zatwierdzono nowy Statut Organizacji oraz dokonano wyboru nowych władz Federacji.

Z okazji Kongresu zorganizowano wiele imprez towarzyszących m.in.: Biesiada w Starej Zajezdni, spotkanie w Urzedzie Miasta Krakowa, zwiedzanie wspaniałych historycznych zabytków Krakowa, turniej tenisa na kortach ziemnych przy WKS „Wawel”, bankiet w Kopalni Soli w Wieliczce oraz Koncert Polskiej Orkiestry Lekarzy w Filharmonii Krakowskiej. Kongres był na wysokim poziomie merytorycznym i w pełni spełnił pokładane w nim oczekiwania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.